„Byli jsme favoritem zápasu a od začátku jsme se tlačili do zakončení. Do 25. minuty jsme měli čtyři tutovky, ale žádnou jsme neproměnili. Až poté nás poslal do vedení Krok, jenže ještě do přestávky bylo vyrovnáno," vyprávěl Martin Beran, kouč favorizovaného týmu z krajského přeboru.

Po přestávce se hra vyrovnala. „Prostřídali jsme sestavu a už jsme neměli takovou převahu. Domácí se začali dostávat do šancí a šli i do vedení. My jsme sice po závaru vyrovnali, ale po fatální chybě Kliera jsme opět prohrávali. V závěru jsme vrhli síly do útoku, vyrovnali díky tvrdé střele Doubka a v penaltách už jsme byli lepší," povídal Beran a dodal: „S výkonem ale nejsem spokojený, neproměňujeme šance a na tom budeme muset ještě zapracovat."

Spokojenost naopak po zápase neskrýval kouč Brné Milan Česlák. „Byla to pro nás poslední příprava před mistrovskými zápasy a kluky musím pochválit. Podali dobrý výkon a dodržovali taktické pokyny. Penalty už jsou loterie. Ukázalo se ale, že jsme na vyšší soutěž dobře připraveni. Naším cílem bude hrát v 1.A třídě střed tabulky a nemít starosti se záchranou."

Brná – Neštěmice 3:4 po PK (1:1). Branky: Culek, Durlin, Smetana – Krok, Stehlík, Doubek, rozh. penalta Chrudimský.

Brná: Císař – Hnízdo (87. Varga), Maturkanič, Salák, Večeřa, Durlin – Gibala, Topinka, Smetana, Balog – Culek.

Neštěmice: Česal – Doubek, Klier, Ren, Chrudimský – Svoboda (46. Hůla), Paseka (46. Stehlík), Křivan, Maštalíř (60. Janda) – Krok, Martínek (46. Lehký).