Kdyby míč po střele Paseky skončil v síti blšanského brankáře, mohlo být na stadionu veselo. „Ale Paseka trefil jenom spojnici brány a míč šel ven. Pak jsme faulovali v pokutovém území a Prückner poslal hosty z penalty do vedení," načal zápasové hodnocení trenér Českého lva Neštěmice Martin Beran.

V tu chvíli byli domácí hráči jako opaření a před odchodem do šaten divákům neměli co nabídnout. Za to po pauze se fotbalisté Neštěmic do Blšan zakousli. „Zvýšili jsme obrátky a dostávali se i do šancí, ale naše koncovka byla tragická," litoval Beran. Navíc po dvou tutovkách zahřmělo na druhé straně, kdy rychlý protiútok zakončil Nový.

Vrcholem zmaru pak bylo zakončení v podání Martínka, který se po chybě obránce a brankáře dostal ke střele do prázdné brány. „Jenže jí netrefil, je to stejná písnička už tři týdny, dostaneme se do šancí, ale nejsme schopni je proměnit," líčil své pocity kouč Neštěmic.

Ani práce v tréninku zatím kýžený zvrat nepřinesla. „Je to velké zklamání, pracujeme na tom, ale nejde nám to ani na tréninku," povídal Beran.

A v čem vidí největší problém? „Je to o zkušenostech, máme mladé hráče," soudí kouč. Jeho svěřenci vyrazí v dalším kole do Horního Jiřetína. „Není to oblíbený soupeř, dobře fyzicky vybavený. Hrajeme ale venku, kde se nám daří lépe," uzavřel Beran.

Neštěmice – Blšany 0:2 (0:1) Branky: Prückner z PK, Nový. Rozhodčí: Živnůstka. ŽK: 2:3. Diváci: 150.
Neštěmice: Matějka – Žid, Novák, Babača, Kubaška – Svoboda (60. Martínek), Paseka, Lácha, Janda (73. Ren) – Krok (80. Černohorský), Stehlík (75. Klier).