„Je to první porážka a myslím si, že krutá. V prvním poločase jsme totiž měli územní převahu, do šancí jsme se ale nedostávali. Domácí měli tři brejky a všechny tři proměnil Macko. Dvakrát po chybě ve středu obrany, jednou po centru ze strany. Už v první půli tak prakticky rozhodl zápas," vyprávěl kormidelník Neštěmic Martin Beran.

Po přestávce se jeho svěřenci ještě snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat. „Řekli jsme si, že to hlavně nesmí skončit nějakou ostudou. Změnil jsem rozestavení a hráli jsme na tři útočníky. Měli jsme velký tlak, ale Stehlík nedotlačil míč do prázdné brány. Prosadil se až v 60. minutě, kdy se trefil ze střední vzdálenosti," povídal Beran.

Vstřelený gól hosty povzbudil a brzy byli blízko kontaktní trefy. „Lehký posunul míč Martínkovi, ten ale z malého vápna trestuhodně přestřelil. To byl asi zlomový okamžik celého utkání, kdybychom to proměnili, mohli jsme s výsledkem ještě něco udělat," mrzelo trenéra Neštěmic. Místo snížení ale přišla v 75. minutě čtvrtá branka domácích a bylo rozhodnuto.

„Nemáme se za co stydět. Litvínov hrál velmi dobře a hlavně proměňoval své šance. Mají velmi kvalitní tým a právem jsou v čele soutěže. My z porážky ale neděláme žádnou tragédii, teď se z toho musíme oklepat a za týden doma porazit Spořice," má jasno trenér Českého lva Martin Beran.

Litvínov – Neštěmice 4:1 (3:0).Branky: Macko 4 – Stehlík. Rozhodčí: Roháč. ŽK: 1:3. Diváci: 60.

Neštěmice: Bakiu – Stehlík, Soukup, Klier, Doubek – Habrdle, Valta (80. Šmejkal), Křivan (32. Chrudimský), Maštalíř (46. Martínek) – Paseka, Lehký.