„Bod je pro nás málo. Zápas měl sice bídnou úroveň z obou stran, ale gólových šancí jsme si vypracovali více než soupeř. Modlany hrozily prakticky jen ze standardních situací. My jsme naopak už v prvním poločase šli dvakrát sami na brankáře, ale Kubaška ani Babača neuspěli," vyprávěl kouč Neštěmic Martin Beran.

I po změně stran oba týmy tvrdě bojovaly o premiérové body v soutěži. „Byli jsme trochu lepší a v 70. minutě hosté dostali červenou. Jenže proti deseti se hraje ještě hůře. Šance jsme měli, například Janda přeloboval brankáře a míč padající do brány vyhlavičkoval jeden z obránců. A Babača napálil z dálky tyč," popisoval trenér Českého lva.

Jenže z branky se v závěru překvapivě radovali domácí. „Z ojedinělého protiútoku se dostali do vedení, to byla pro nás kritická situace. Naštěstí nám vyšlo střídání a Zikmundovský po rohu alespoň vyrovnal. Penalty jsme trénovali, ale Kubala neuspěl a bylo rozhodnuto," litoval kouč a na závěr dodal: „Vybíráme si nováčkovskou daň, nehrajeme špatně, ale chybí nám střelec, který by ty šance proměnil."

Modlany – Neštěmice 2:1 po pen. rozstřelu (0:0)

Branky: Kuncl, rozhodující penalta Vavrinec – Zikmundovský. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:5. ČK: Veselý (Modlany). Diváci: 150.

Neštěmice: Matějka – Žid, Babača, Novák, Guth – Svoboda, Klier (87. Zikmundovský), Kubaška, Janda – Paseka, Stehlík (77. Kubala). Trenér: Beran.