„Zápas splnil účel, viděli jsme v akci nové hráče. V první půli bylo vidět, že mají za sebou náročný týden přípravy, druhý poločas už byl ale v naší režii a hosté měli štěstí, že jsme to nedotáhli do vítězného konce," povídal kouč Českého lva.

Dostatečně široký kádr

Dvakrát se za Neštěmice prosadil kanonýr Lukáš Krok. „Vrátil se k nám z hostování v Krupce, stejně jako Holly. Oba by u nás měli zůstat a navíc by se mohl vrátit Martínek z Anglie. To by bylo slušné posílení ofenzivní fáze," je si vědom Martin Beran.

Podle jeho slov je kádr Českého lva zatím dostatečně široký. „Na úvodním tréninku jsem měl čtyřiadvacet hráčů, ale už jich několik odpadlo. Momentálně se scházíme v patnácti, šestnácti. K týmu se později připojí ještě Klier s Čermákem, kteří jsou zatím zranění," prozradil kouč.

Neštěmice trénují třikrát týdně a přípravu mají rozdělenou na tři fáze. „První fáze je fyzička, postupně přejdeme na rychlost a dynamiku. A posledních deset dní před startem sezony budeme nacvičovat hlavně herní systém," vysvětlil lodivod lva.

Paseka se vrací do Modlan

Kromě již zmíněných hráčů doplnili kádr i dva dorostenci FK Ústí nad Labem Hrabánek a Hönl. „Oba se zatím jeví velice dobře," pochvaluje si trenér Neštěmic. Už ale musí řešit i první odchody. „Do Modlan se vrací Paseka a Doubek u nás přerušil činnost protože studuje v Praze."

V rámci letní přípravy sehrají Neštěmice ještě dva přátelské duely. Ve středu 29. července změří síly s účastníkem krajského přeboru Libereckého kraje ze Skalice a v sobotu 1. srpna doma přivítají soupeře z nižší německé soutěže.

Neštěmice – Krupka 4:4 (2:1) Branky Neštěmic: Krok 2, Maštalíř, Kmec.
Neštěmice: Rýgl – Hönl, Valta, Hůla, Hrabánek – Lehký, Chrudimský, Růžička, Maštalíř – Krok, Kmec. Střídali: Kubala, Netymach, Šmejkal, Křivan, Stehlík.