Jarošík přesto mohl být spokojený, stal se nejlepším střelcem turnaje a byl vyhlášen i jeho nejužitečnějším hráčem. „Turnaj doma jsem si užil, bylo to výsledkově lepší než loni. Je to ale čím dál tím těžší, mladí kluci jsou šikovní a my jsme stále starší. Jsem ale rád, že má turnaj svou tradici a dobrou úroveň," povídal světoběžník, který má ve sbírce tituly z České republiky, Anglie, Skotska i Ruska.

Momentálně jste bez angažmá, jak to prožíváte?
Už jsem si na to zvykl, v posledních dvou třech letech je to stejné. Člověk čeká, jestli přijde nějaká nabídka. Udržuji se, trénuji, jsem zdravý a chuť mám, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Během podzimu se vám nikdo s nabídkou neozval?
Řešil jsem nějaké rodinné problémy a tak jsem odmítl tři nabídky z ligových klubů. Bylo tam i něco z druhé ligy, ale asi bych uvažoval jen o první. Teď uvidíme, jak to bude dál.

Pomýšlíte tedy ještě na zahraniční angažmá?
Rád bych to tam směřoval, ale uvidíme. Když se nic neobjeví, tak budu muset uvažovat i o nabídce z Česka.

Třeba i z druholigového Ústí?
Jsem vděčný, že jsem u nich mohl trénovat. Mají skvělou partu a slušně rozjetou sezonu. V Ústí se zlepšilo i zázemí, což je důležité. Myslím si, že na podzim předváděli slušný fotbal. Šance tam je.

Šance na to, že byste se na jaře objevil v dresu Army?
To zatím nechci vyjadřovat nijak procentuálně, ale vím o tom, že zájem od nich je.

Jaký pro vás byl podzim, když jste nehrál soutěžní zápasy?
Bylo to pro mě asi nejtěžší období, ale měl jsem jiné starosti, takže jsem fotbal hodil za hlavu. Trochu mě to mrzelo, ale na druhou stranu jsou v životě důležitější věci. I přesto jsem se ale zúčastnil nějakých zápasů, pořád jsem něco dělal. Samozřejmě mi chybí zápasové tempo, ale jsem zdravý a trénuji, takže by to mělo být brzy v pohodě.

Jakých zápasů jste se zúčastnil?
V létě jsem hrál třeba mistrovství Evropy hráčů bez angažmá, pak jsem byl v Irsku s národním týmem hráčů nad 35 let, zahrál jsem si i za starou gardu Sparty. Odehrál jsem dost zápasů.

Jiří Jarošík nastoupil v dresu Atlantic teamu.