Vždyť na druhé postupové místo, které momentálně drží Sokolov, ztrácejí Ústečané pouhé dva body!

„Podzim hodnotíme jedině pozitivně. Po minulé sezoně, ve které se nám vůbec nedařilo, teď hrajeme nahoře a máme ztrátu dvou bodů na postup. Jsme spokojení, užíváme si to a budeme mít rozhodně lepší zimní přípravu než minulý rok," říká zkušený záložník Army Jan Peterka.

Možná bude ale zimní příprava, vzhledem k ambicím týmu, ještě náročnější než obvykle…
To nevím, na to se zeptejte spíše trenéra (smích). Já doufám, že to bude pořád stejné a ne horší, ale samozřejmě jsme připravení na všechno. Moc se na to netěšíme, na to se nemůže těšit nikdo. Říká se, že je to potřeba, ale určitě to nikdo z nás nemá rád.

Na druhou stranu vás v přípravě čekají ligoví soupeři zvučných jmen, například Sparta či Slavia.
To je dobré. Určitě je pro nás plus, že si můžeme vyzkoušet konfrontaci s ligovými mužstvy. Takové přáteláky se nám hrají určitě lépe než s nějakými týmy, které musíme za každou cenu porazit. Se slabšími soupeři je to pro nás skoro až za trest, to si mnohem radši zahrajeme proti týmům z ligy.

Vraťme se k podzimu…V soutěži jste drželi sérii deseti zápasů bez prohry. Vzpomněli jste si při tom na úspěšnou éru, kdy jste v Ústí dvakrát vybojovali postup?
Vzpomněli, ale je pravda, že je nás tady už jen pár lidí, kteří to zažili. Vzpomínáme na to v dobrém a je jedině dobře, že zase hrajeme nahoře. V hlavách máme, že bychom chtěli o postup hrát znovu. Popereme se o to, jestli to bude možné. Určitě se toho nebojíme. Já vždycky pomýšlím na nejvyšší příčky, takže chci hrát o postup, když to půjde.

Na podzim jste dokázali i téměř nemožné, když jste s Opavou v nastaveném čase ztratili vedení 3:1 a nakonec remizovali 3:3. Bude vás ten duel budit ze snů?
Nejhorší zápas to byl možná podle toho výsledku, že jsme ztratili výhru takhle v závěru. Až do 89. minuty jsme hráli dobře, ale pak jsme nějak vypnuli. Neřekl bych ale, že to byl náš nejhorší výkon.

A na který zápas budete naopak vzpomínat rádi?
Na každé vítězství. Ale samozřejmě nás těšily dobré výsledky hlavně na domácím hřišti. Například v utkání s Pardubicemi jsme neměli až takovou herní převahu, ale přesto jsme vyhráli vysoko 4:1, což bylo pěkné.