„Generálka na start jarní části Národní ligy nám nevyšla. Hrálo se na těžkém terénu, ale Vltavín dal do utkání více nasazení a bojovnosti," přiznal bez okolků sportovní manažer Army Stanislav Pelc.

Ústečané prohrávali po trefě Uvíry ze 34. minuty a ve druhém dějství inkasovali ještě tři branky. „Dva góly jsme dostali po standardních situacích a další dva po hrubých chybách. Hrálo se dost tvrdě. I my jsme si vytvářeli střelecké šance, ale bohužel jsme je neproměňovali. Snad to bude lepší v pátek ve Znojmě," doufá sportovní manažer Army Stanislav Pelc.

Ostrý začátek

Právě na půdě lídra soutěže ze Znojma vstoupí Ústečané na konci příštího týdne do jarní části druholigové soutěže. A výrazné změny v kádru už se nejspíše konat nebudou.

„Skončil přestupní termín, tudíž už můžeme angažovat jedině někoho ze zahraničí nebo z nižších soutěží. Na půlroční hostování u nás zůstane alžírský záložník Bourenane," prozradil Stanislav Pelc a dodal:

„Aktuální bohužel není ani návrat Filipa Novotného z Jihlavy. Chce se poprat o místo v jejich A týmu, ale zatím nastupuje jen v juniorské lize. To pro něj není zrovna ideální, ale je to jeho rozhodnutí."

Vltavín – FK Ústí 4:1 (1:0)

Branky: 34. Uvíra, 62. Podzimek, 77. Šípek, 88. Pozníček – 86. Výborný.

Sestava Ústí: Zacharda – Zeman, Vaněk (46. Zukič), Křapka, Šnirc (67. Pícha) – Eliáš (67. Výborný), Bourenane (46. Králík), Peterka, Miskovič, Leibl (65. Procházka) – Veverka (46. Smola).