Ve čtvrtfinále měli na kahánku, v souboji s Young Boys museli až do penaltového rozstřelu, ve kterém mohl soupeř hned dvakrát rozhodnout. To se ale nestalo, Staré dobré časy nakonec zvítězily 8:7 po penaltách a nastartovaly tak jízdu za druhým zlatem v řadě!

„Přijeli jsme s cílem vyhrát, ale jen těžko jsme se dávali dohromady. Ještě den před turnajem jsme byli jen čtyři a přijeli jsme i bez gólmana, kterého jsme sehnali až na tribuně. Bylo to mnohem těžší než loni a o to více jsme rádi, že se nám to povedlo obhájit. Teď to půjdeme zapít," povídal krátce po triumfu tahoun vítězného týmu Tomáš Fichtner, futsalista pražské Sparty.

Čtrnáctý ročník oblíbeného turnaje nabídl několik novinek, hrálo se ve čtyřech skupinách a přijel i zahraniční tým – německý Deisenhofen, v jehož kádru hráli junioři bundesligového Mnichova 1860. Dojem však pokazila neúčast Mostu s Gedeonem, Mahmutovičem či Melunovičem a také dorostu FK Ústí.

„Mrzí mě, že tyto týmy nedorazily, nikdy se nám to nestalo. Nakonec se dvě skupiny musely hrát ve třech účastnících a některé týmy tak hrály jen dva zápasy. I kvůli tomu jsme poté změnili systém a po čtvrtfinále následovala finálová skupina čtyř nejlepších týmů," vysvětlil pořadatel turnaje Pavel Forman.

Tažení Atlanticu

V hale Slunety byly k vidění strhující bitvy. Diváci se těšili hlavně na hvězdný Atlantic team v čele s patronem turnaje Jiřím Jarošíkem. Ten prošel základní skupinou jako nůž máslem a ve čtvrtfinále si poradil s Gold Teamem 4:2.

Dalším z favoritů byl domácí Chelsea Bar v čele s plzeňským fotbalistou Egonem Vůchem. Loňští finalisté turnaje ve skupině jednou zaváhali, poté už se jim ale dařilo a rovněž se prokousali do finálové skupiny, jejímž posledním účastníkem byli Italové.

Rozhodující bitva

Vítěze turnaje pak určilo až poslední utkání finálové skupiny. Starým dobrým časům stačila v souboji s Atlanticem k celkovému triumfu i remíza a v polovině zápasu šly do vedení. Dvě minuty před koncem ale Walter sportovně přiznal, že fauloval Martykána z Atlanticu a rozhodčí nařídil penaltu. Walter si za své gesto vysloužil cenu fair play a Jarošíkův tým živil po vyrovnání naději na obrat. Otočit výsledek už se mu ale v závěru nepodařilo, a tak se Staré dobré časy mohly radovat…

„Je to vánoční turnaj, jdeme si zahrát a ne se pokopat. Bylo jasné, že tu penaltu přiznáme, i kdyby se to nakonec otočilo proti nám," povídal po utkání Tomáš Fichtner, jehož tým se po vítězství mohl pomazlit s téměř dvoumetrovým pohárem. A pokud vyhraje i za rok, zůstane už jeho. „To je pro nás samozřejmě velká motivace. Rádi se zúčastníme i příští rok a zkusíme turnaj do třetice vyhrát," slíbila opora Starých dobrých časů.

Vánoční turnaj Chelsea Arena Cup:

Pořadí skupiny A: 1. Atlantic team 9 (13:2), 2. Rapid Ústí 6 (6:7), 3. Pelikans 3 (6:6), 4. Dopočtu 0 (4:14).

Pořadí skupiny B: 1. Young Boys 9 (10:1), 2. Chelsea Bar 6 (6:3), 3. Brisoma 3 (3:6), 4. Baník Most 0 (0:9) – kontumace.

Pořadí skupiny C: 1. Italové Ústí 7 (7:2), 2. Staré dobré časy 6 (8:5), 3. Deisenhofen 4 (4:3), 4. FK Ústí 0 (0:9) – kontumace.

Pořadí skupiny D: 1. Baník Chomutov 7 (9:4), 2. Gold Team 4 (3:1), 3. Combix 3 (3:8), 4. Bratři v triku 1 (2:4).

Čtvrtfinále: Atlantic – Gold Team 4:2, Young Boys – Staré dobré časy 3:3, 7:8 po PK, Italové – Rapid 3:1, Chomutov – Chelsea Bar 1:2.

Finálová skupina: Italové – Staré dobré časy 2:4, Chelsea Bar – Atlantic team 1:1, Italové – Chelsea Bar 0:3, Italové – Atlantic 1:2, Chelsea Bar – Staré dobré časy 1:2, Atlantic – Staré dobré časy 1:1.

Pořadí finálové skupiny: 1. Staré dobré časy 7 bodů (7:4), 2. Atlantic team 5 (4:3), 3. Chelsea Bar 4 (5:3), Italové 0 (3:9).

Individuální ocenění: Nejrychleji vstřelený gól: Egon Vůch (Chelsea Bar). Cena fair play: David Walter (Starý dobrý časy). Nejlepší hráč: Martin Mayer (Deisenhofen). Nejlepší brankář: Jakub Císař (Chelsea Bar). Nejužitečnější hráč: Jiří Jarošík (Atlantic team). Nejlepší střelec: Jiří Jarošík.