„Jedná se o historický úspěch fotbalu ve Velkém Chvojně,“ jásal po vítězství nad béčkem Trmic trenér domácího týmu Martin Bílek. Jeho svěřenci opanovali duel 2:0. „Trmice mají kvalitní tým, hrálo se velice vyrovnané utkání,“ smekl před soupeřem. Skóre otevřel v 15. minutě Šimák, který dorazil tvrdou ránu z přímého kopu, standardní situace přinesla i druhou branku. Tentokrát se nechytatelně trefil deset minut před koncem Tikovský a odstartoval domácí oslavy.

„Zatím ale nevíme, zda budeme 1. B třídu hrát,“ pokrčil vzápětí smutně rameny Bílek. „Naše zázemí je v katastrofálním stavu, po sezoně si s hráči sedneme a každý dostane možnost se vyjádřit.“ Titul z okresního přeboru je tak alespoň dárkem pro dlouholeté členy FKA Velké Chvojno. „Tři naši bývalí fotbalisté letos slaví kulatá jubilea, jsme rádi, že se nám podařilo jim dát takový dárek,“ uzavřel Bílek.

Trmice tak zůstaly na třetí příčce za druhými Petrovicemi-Tisou, které měly volný los. Na dno tabulky kleslo Velké Březno B, které prohrálo s SKP Sever jasně 3:0. Spolu s Jiskrou zůstává u dna po debaklu 7:1 v Sebuzíně také Valtířov, Chlumec B doma prohrál 1:2 s Vaňovem. Před parádní návštěvou 140 diváků přestřílel v novém areálu Mojžíř B v derby Povrly 4:3.

O soutěž níž se hrál důležitý souboj v Chuderově, kam zavítal Malečov. Oběma týmům šlo o hodně, o přímý souboj o první příčku, a tedy postup do II. třídy.

Domácí nenechali od úvodních minut nikoho na pochybách, že po triumfu áčka v 1. B třídě by rádi získali do sbírky další trofej.

Už po dvaceti minutách svítilo na ukazateli skóre 2:0, během pěti minut druhého poločasu Chuderov své vedení ještě zdvojnásobil. Ačkoliv za hosty reagoval Kůstka, krátce na to završil hattrick domácí Jouza.

Chuderov si tak dokráčel pro pohodlné vítězství, díky němuž získal v čele tabulky kolo před koncem nedostižný čtyřbodový náskok. Ve druhém duelu nadstavbové skupiny o 1. - 4. místo smetly Chabařovice B rezervu Svádova 11:1, a o bod se tak dostaly před svého konkurenta.

V nadstavbové části o umístění na 5. - 8. příčce prohrála Brná B doma s Lokomotivou Děčín 2:3 v penaltovém rozstřelu a oba celky se tak srovnaly na čele tabulky, už jistě poslední Telnice prohrála 2:0 v Dubicích.

Okresní fotbalII. třída OP:
Mojžíř B - Povrly 4:3 (1:2). Branky: Růžek, Vondráček M., Vondráček T., Jankovský - V. Dufek 3.
Chlumec B - Vaňov 1:2 (0:2). Branky: Chrudimský Fr. (pen) - Koev, Zeman (pen).
Velké Chvojno - Trmice B 2:0 (1:0). Branky: Šimák, Tikovský R.
Sebuzín - Valtířov 7:1 (3:0). Branky: Koleček 2, Kokoška 2, Jaroš, Burgr, Světlý - Kratochvíl J.
SKP Sever - Velké Březno B 3:0 (1:0). Branky: Lukeš A. 2, Dvořák J.
III. třída OP:
Chuderov B - Malečov 5:1 (2:0). Branky: Jouza M. 3, Rohlík J., Soukup - D. Kůstka.
Chabařovice B - Svádov-Olšinky B 11:1 (6:1). Branky: Čisár 5, Trux 3, Štrejl 2, Kraus (pen) - Málek.
Dubice - Telnice 2:0 (1:0). Branky: Pešek, Filař.
Brná B - Lokomotiva Děčín 2:3 PK (0:2, 2:2, -2:4pen). Branky: Vaneček, Heřman J. - Murdych L. 2.