Do nejvyšší okresní soutěže Ústecka se nepřihlásil Přestanov B, který loni skončil předposlední. „Každý tým bude mít v jednom kole volno, není to žádná komplikace," říká předseda Okresního fotbalového svazu Josef Zitko.

I nejnižší soutěž bude hrát v příštím ročníku méně družstev. Postup do 2. třídy si zajistily rezervy Trmic a Velkého Března, opačným směrem spadly jen Skorotice. Do soutěže se navíc nepřihlásilo béčko Petrovic.

„Takže nám zbylo jen osm družstev. Dlouho jsme přemýšleli o hracím systému, aby týmy nehrály málo zápasů. Nakonec jsme se rozhodli pro novinku v podobě rozdělení tabulky po dvou kolech," prozradil Josef Zitko.

Tabulka se rozdělí

Jaký tedy bude systém soutěže? Všechny týmy si zahrají dvoukolově každý s každým (doma a venku) a poté se tabulky rozdělí na dvě poloviny.

Celky na 1. 4. místě se utkají dvoukolově každý s každým o postup, týmy na 5. 8. místě se pak střetnou, rovněž dvoukolově, o konečné umístění. „Myslím, že to bude zajímavá a vítaná změna," doufá předseda okresního svazu.

V nejnižší soutěži Ústecka nadále zůstává i účastník z Děčínska Loko Děčín. „Žádný z týmů s tím neměl problém, naopak jsou rádi, že se mohou poměřit s družstvem z jiného okresu," prozradil Josef Zitko a na závěr dodal:

„Jsme také rádi, že máme po delší době silně obsazené mládežnické soutěže starších a mladších žáků. Je vidět, že družstva z okresu mají o mládežnické týmy zájem," těší Zitka.

Okresní fotbalové soutěže odstartují prvními zápasy o víkendu 22. a 23. srpna.

Složení soutěží:
2. třída mužů: Petrovice, Velké Březno B, Mojžíř B, Velké Chvojno, Malečov, Chlumec B, Povrly, Malé Březno, Trmice B, Svádov, SKP Sever, Sebuzín, Valtířov.
3. třída mužů: Telnice, Skorotice, Brná B, Loko Děčín, Svádov B, Dubice, Vaňov, Chabařovice B.
2. třída starších žáků: Mojžíř, Tisá, Chuderov, Chlumec, Trmice, Velké Březno, Vaňov-Střekov, Dubice, Libouchec.
2. třída mladších žáků: Střekov, Povrly, Velké Březno, Neštěmice B, Brná, Chabařovice, Trmice, Mojžíř, Svádov, Skorotice, Chuderov.