Od 17.00 hodin vyzvou na Městském stadionu na souboj jednoho z adeptů na nejvyšší příčky – celek Táborska. Ústečané ale chtějí uspět a do nové soutěžní sezony vykročit pravou nohou.

Na Táborsko jsou nažhavení

„Na první zápas se všichni těšíme a že hrajeme hned na úvod s tak kvalitním soupeřem, jakým je Táborsko, je pro nás ještě lepší. Uděláme vše pro to, abychom uspěli," říká asistent kouče Petr Fousek.

Hráči Army loni nezvládli vstup do podzimní části a poprvé bodovali až v sedmém kole. Něco podobného letos nechtějí opakovat. „Důležitá pro nás budou úvodní dvě tři kola. Ta nám ukážou, jak na tom jsme. Táborsko hrálo už loni velmi dobře, bude silné. Nečeká nás nic jednoduchého," ví trenér Petr Němec.

Těžšího protivníka na úvod soutěžního ročníku si Severočeši mohli přát jen těžko. Táborsko každý rok bojuje o nejvyšší příčky a i letos přes léto mocně posilovalo. Na lavičku týmu se z ostravského Baníku vrátil kormidelník Petr Frňka a nejvýraznější posilou se stal zkušený útočník Miroslav Slepička.

Zlomí mizernou sérii?

„Je pro mě ctí tady být. Některé kluky v mužstvu znám. Brzy jsem poznal, že zdejší tým má ligové parametry, má velkou kvalitu. Vynasnažím se být co nejplatnější," řekl Slepička pro klubový web.

Ústečané mají se soupeřem zápornou bilanci, když v posledních pěti vzájemných zápasech čtyřikrát padli a jen jednou remizovali. „Ta bilance je strašidelná, už musíme tu mizernou sérii zlomit. Uděláme pro to maximum," slibuje fandům Fousek.

Podle jeho slov bude tým na druholigovou premiéru téměř kompletní. „Chybět bude určitě Veverka. Po zranění už se do tréninkového procesu vrátili Vaněk s Leiblem a o jejich nasazení se rozhodne až po posledním tréninku. Kádr je zdravý a nabuzený," prozradil asistent trenéra Němce.

„Věřím, že nebudeme opakovat špatný podzim, který jsme měli v loňské sezoně," říká manažer Stanislav Pelc. Bude mít pravdu?

Vyhrajte Škodu Fabia s plnou nádrží!Na prvním domácím utkání fotbalistů ústecké Army s Táborskem budete mít možnost vyhrát zbrusu novou Škodu Fabia Combi s plnou nádrží na víkend! Soutěž od partnera AUTON CZ proběhne v poločasové přestávce, ale na utkání určitě přijďte s dostatečným předstihem. Adepti do soutěže totiž budou vylosováni ještě před úvodním výkopem zápasu, který je v 17 hodin.