Brná – Jako vítězové krajské části poháru dostali právo účasti v celostátním předkole. V dresu soupeře, divizního celku, jenž byl v utkání favoritem, nastoupila řada bývalých ligových hráčů v čele s Markem Kinclem, či Máriem Ličkou. Přesto domácí toužili po postupu do 1.kola, kde by se utkali se třetiligovým Pískem.
„Věděli jsme, že půjde o náročné utkání. Teprve před týdnem jsme začali přípravu, někteří hráči jsou stále ještě na dovolené, navíc odešli Gibala a Malec, což je pro nás citelná ztráta. Měli jsme tak pouze 11 hráčů do pole,“ vykresluje složité lepení sestavy trenér Brné Milan Česlák.


Favorit začal zostra a už v prvním poločase si vypracoval jasnou převahu i prakticky nedostižný náskok. Poločasové resumé 1:6 zavánělo pořádným debaklem, i přesto, že hosté dali nakonec příležitost širšímu kádru a o poločase tak střídal například Kincl, Brná unikla potupné desítce jen o vlásek.
„Soupeř má zkušený tým, řada hráčů prošla 1.ligou či zahraničím. My ale navíc udělali spoustu chyb a několik branek jim darovali,“ mrzelo Česláka. „Fotbal je takový. Hráče určitě nemůžu hanit, protože tak špatné to vzhledem k fázi naší přípravy nebylo. Musíme si z toho vzít ponaučení a vycházet z toho dál,“ dodal vzápětí zkušený trenér. Krajský přebor zahájí Brná až za čtyři týdny.

Brná-Zbuzany 2:9 (1:6)
Branky Brné: Králík, Smetana.
SK Brná: Satek-Prousek, Večeřa, Bartoš, Seidl, Smetana, Betka, Králík, Demčenko, Asan, Heřman