„Jsme samozřejmě moc spokojení, oslavy postupu jsme si užili a už se těšíme na novou sezonu," říká vedoucí týmu Roman Löffler.

Jaké byly vaše ambice před začátkem uplynulé sezony?
Chtěli jsme skončit do pátého místa, na postup jsme nemysleli. O to příjemnější je, že nám to takhle vyšlo.

Prozradíte, jak bouřlivé byly oslavy postupu do 1.A třídy?
Oslavy byly pěkné a dlouhé (smích). Slavili jsme v rámci dokopné, přímo na hřišti jsme měli i ohňostroj. Přišli nám poděkovat fanoušci a pozvali jsme i trenéra Josefa Stupku, který tým vedl v podzimní části.Užili jsme si to.

Právě překvapivá změna trenéra byla jedním z hlavních témat ve vašem oddílu. Prozradíte, proč k ní došlo?
S Pepou Stupkou jsme se rozešli v dobrém. Chtěl mít více času na rodinu a od fotbalu si chtěl na chvíli odpočinout. Hledali jsme proto nového trenéra a našli Honzu Deutsche, za což jsme rádi. Je pravda, že se nestává často, aby první tým tabulky měnil trenéra, ale nám to naštěstí vyšlo. Honza Deutsch nepřišel s nějakým novým herním stylem, úspěšně navázal na práci Pepy Stupky.

V sezoně jste nastříleli 75 gólů a měli jste tak nejlepší útok v soutěži. Jste tedy s ofenzivní činností týmu spokojení?
Mohlo to být i lepší. Na jaře se nám v koncovce nedařilo dle představ, hledali jsme útočníky. V řadě zápasů jsme neproměňovali šance. Třeba v prvních třech kolech jsme dali jen čtyři branky a to je málo.

Do jara jste vstupovali s náskokem sedmi bodů, ale právě po prvních třech jarních kolech jste o něj skoro přišli. Bál jste se, že ztratíte šanci na postup?
Kluci to možná v hlavách měli, ale já osobně jsem tomu hodně věřil. Věděl jsem, že za sebou máme náročnou, ale povedenou zimní přípravu, a že se to musí projevit. Měli jsme pomalý rozjezd, asi i kvůli únavě z přípravy, ale pak už to začalo klapat.

Nakonec jste to zvládli a postoupili do 1. A třídy. S jakými ambicemi vstoupíte do nové sezony ve vyšší soutěži?
Prioritou bude jednoznačně záchrana, asi nemůžeme hned pomýšlet na horní příčky tabulky. Soutěž bude hodně kvalitní, je to vyšší level. Bude to těžké, ale pevně věřím, že to zvládneme.

Určitě budete muset kádr posílit. Souhlasíte?
Ano, máme vyhlídnuté čtyři mladé hráče, ale konkrétní zatím nebudu. Tým by měl zůstat pohromadě, ale chceme ho vhodně doplnit.Vše je nyní otázkou jednání.

Kdo bude podle vás patřit k největším favoritům soutěže?
Určitě Rumburk, který spadl z krajského přeboru. Dále Libouchec, který letos skončil na první nepostupové příčce a posiluje i Brná. Na derby s ústeckými zástupci se ale těšíme, bude to velmi zajímavá konfrontace.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezonu a jak bude probíhat?
Začínáme 20. července a trénovat budeme v domácích podmínkách, dvakrát až třikrát týdně. Chceme v přípravě sehrát tři až čtyři přátelské zápasy, abychom do týmu zapracovali nové tváře. Máme i možnost posilovny, ale to ještě zvažujeme.