„Moc se na zápas těšíme. Je to derby, které je vždy vyhecované. Všichni se mezi sebou známe, má to náboj," říká před bitvou kormidelník Ústečanů Lukáš Přerost.

O pravdivosti jeho slov není třeba pochybovat. Ve vzájemných soubojích FK Ústí a Varnsdorfu to vždy jiskří. V zimní přípravě dokonce natolik, že muselo být „přátelské" utkání předčasně ukončeno. „Ústečtí hráči nám ukázali, že hrají opravdu kopanou. Některé zákroky už hraničily se zdravým rozumem," zlobil se tehdy varnsdorfský lodivod Zdenko Frťala.

Ani tentokrát nemůže počítat s tím, že se bude hrát v rukavičkách. Oběma týmům jde o hodně. „Jsme v podobné situaci, výkony nejsou špatné, ale bodově se oběma týmům moc nedaří," všiml si Přerost. A právě to by zítra rád změnil. „Bude to těžký zápas, Varnsdorf má velice kvalitní mužstvo, které je delší dobu pohromadě. Mají silný střed hřiště a rychlý přechod do útoku," varuje kouč Army.

Na podzim se v Ústí po taktické bitvě zrodila bezbranková remíza, hosté tehdy zahodil i pokutový kop. „Já hlavně doufám, že si na své přijdou fanoušci. Měl by to být kvalitní zápas, i když se nám, ani Ústí v posledním měsíci výsledkově nedařilo. Oba celky se prezentují otevřeným fotbalem," tvrdí Frťala.

„Hlavně se jim musíme vyrovnat v agresivitě a nepouštět se s nimi do otevřeného fotbalu nahoru – dolů," má jasno kouč Přerost.

Jeho tým naposledy doma prohrál s Českými Budějovicemi a proti severočeskému rivalovi by ztrátu rád odčinil. „Musíme bodovat," dodává odhodlaně kouč Ústí.