Pavel Moulis, pětadvacetiletý rychlík s vytříbenou technikou a velmi slušnou levačkou, momentálně hostuje v Ústí nad Labem.

CHVÁLA OD TRPIŠOVSKÉHO

Ještě před rokem jej přitom liberecký kouč Jindřich Trpišovský po vzájemném zápase vychvaloval. „Moula je výborný hráč, vždycky jsem ho chtěl k sobě do týmu," prozradil Trpišovský.

Takových záblesků měl však Moulis minimum, diváci z jeho strany viděli spíš nespočet spálených gólovek či nezájem v duelech tehdy druholigového béčka, kde odehrál většinu jara.
Nebylo divu, že jej Sigma v létě s klidným svědomím poslala do ústecké Army, kde Moulis již dříve působil.

Na severu Čech fotbalista, který na Hanou přestoupil z Jablonce, ožil. I díky jeho pěti gólům se mančaft trenéra Jiřího Skály drží v klidném středu druholigové tabulky. „Od Pavla bychom asi ještě měli vyžadovat ještě více, aby dával více branek a finálních asistencí. To jsou momenty, které mu chybí. Ale je to kvalitní hráč, umí jeden na jednoho, má dobrou levou nohu. Pro nás je to nadstandardní hráč," říká ústecký kormidelník.

Doporučil by tedy kolegovi Jílkovi, aby si jej v zimě z hostování stáhl zpět? „Trenér Jílek si určitě sám zváží, jestli ho chce, nebo ne. Osobně věřím a doufám, že u nás ještě nějakou chvíli zůstane," naznačuje Skála jeho jarní setrvání.

JE SVÝM ZPŮSOBEM KONTROVERZNÍ

Pravdou je, že jméno Pavla Moulise se na Andrově stadionu skloňuje. Sigma totiž zrovna není v situaci, kdy si může dovolit koupit rozdílového hráče prvoligové úrovně.

Otázkou však je, zda by v Olomouci nyní velmi dobře fungující kádr chtěli doplnit zrovna o Moulise, jenž je svým způsobem kontroverzní. „U něj se musí rozdělovat to, jaký je, když má komfort a hraje v základní sestavě, a to, jaký je, když je střídající hráč," vyjmenovává Jílek, co odchovanci Teplic chybí. I kvůli tomu se jej chtěl loni zbavit už Kalvoda.

Dvouletá smlouva se Sigmou s velmi dobrými finančními podmínkami však Moulisovi vyprší až v létě. „Je to velmi dobrý fotbalista, potvrzuje to teď v Ústí. Ale já jsem ho na podzim viděl v zápasech a mé nároky na něj jsou ještě o něco vyšší, než co předvádí," uzavírá Václav Jílek.

Na návrat to nevypadá.