Čtyři branky a dramatické penaltové rozuzlení. Takový byl pohárový zápas mezi Chlumcem a Brnou. Ten měl navíc náboj pro kapitána domácích Malce, jenž nastoupil proti týmu, kde ještě loni působil. Ke smutku domácích diváků nakonec slavili hráči Brné, kteří se však, jako favorit, na postup pořádně nadřeli.

„Do Chlumce jsme jeli s poměrně úzkým kádrem, ač pro nás šlo o generálku na krajský přebor, nechtěli jsme hlavně přijít o hráče vinou zranění. Chyběli nám čtyři hráči“ líčil po zápase trenér hostů Milan Česlák.

SEDM TUTOVEK

Brná začala svižně a v první půli mohla rozhodnout zápas, už v 8. minutě otevřel skóre Králík, vzápětí však srovnal Virt. Gólem do šatny vrátil opět Králík svému týmu vedení, to však mohlo být daleko vyšší.

„První poločas byl jednoznačně v naší režii, měli jsme asi sedm tutovek a mohlo být hotovo. Bohužel jsme je neproměnili a zadělali tak na drama,“ pokračoval Česlák.

Domácí se chtěli proti favoritovi vytáhnout a ve druhém poločase přebrali iniciativu, naopak hráči Brné působili dost mdle. „Za druhý poločas si domácí vyrovnání zasloužili, rozhodovala tak penaltová loterie. Naštěstí naši zkušení hráči nezaváhali a unesli tíhu okamžiku,“ doplnil.

V dalším kole Brná vysněného soupeře nemá. „Pravidelně dostáváme Modlany, tak uvidíme, jak to bude letos,“ uzavřel kouč postupujícího celku.

TJ Chlumec – SK Brná 2:3 pk (1:2, 2:2, 3:4 pen).
Branky: Virt, Drábek – Králík 2, rozhodující PK Heřman. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Zitko. Diváci: 100.
Chlumec: Kunc – Vacovský (46. Vyšata), Dohnal, Semenský, Valenta – Malec J., Mach L., Škultéty (60. Drábek), Růžička (46. Sak), Virt – Uhlíř (46. Weber)
Brná: Satek – Guth (46. Seidl), Večeřa, Heřman, Hynek – Asan, Gaydarski, Smetana, Králík, Betka (64. Paseka) – Demčenko