V derby dvou zástupců Ústecka nestačil domácí Hraničář na tým Chlumce a po porážce 1:4 dál zůstává předposlední v tabulce.

Dárky pro soupeře

„Do zápasu jsme šli s tím, že jde možná o poslední šanci, jak zvýšit naše šance na záchranu v soutěži. Do 15. minuty jsme byli lepším mužstvem, poté jsme ale obdrželi dva slepené góly. Hlavně druhý jsme soupeři darovali sami," litoval po utkání asistent trenéra Petrovic Michal Toman.

Po půlhodině ještě vykřesal jiskřičku naděje domácí Mareš, na víc už se ale Petrovice nezmohly. „Mysleli jsme si, že to ještě zvrátíme, ale za pět minut naše obrana opět nepochopitelně chybovala a bylo to 1:3. Tento moment nás položil a fotbalovější soupeř si zápas zkušeně pohlídal a ve druhé půli přidal ještě jednu branku. Musím soupeři pogratulovat k záchraně," řekl Toman.

Jeho tým ztrácí tři kola před koncem na dvanáctý Heřmanov pět bodů. „Nezbývá nám nic jiného než se ještě pokusit o zázrak. Na hráčích už ale leží deka a zvlášť na mladých je to hodně vidět," přiznává asistent trenéra.

Chlumec je v pohodě

V Chlumci si naopak mohou mnout ruce. Tým se v posledních čtyřech kolech zmátořil (3× výhra, 1× prohra po penaltách) a už je desátý v tabulce. „Teď nás čekají tři nejlepší týmy v tabulce. Chceme udělat ještě nějaké body a vylepšit naše umístění," plánuje kouč Chlumce Petr Škvor.

A jak viděl duel v Petrovicích on? „Z mého pohledu se nehrálo příliš pohledné utkání. Potřebovali jsme uhrát tři body a podle toho jsme k zápasu přistoupili. Nehráli jsme tak aktivně při napadání, trošku jsme chtěli čekat, co domácí vymyslí. Ve dvacáté minutě jsme udeřili pěknou střelou Webera a hned za tři minuty výborně vystihl rozehrávku Šulc a bylo to 0:2. Pak jsme si opět neodpustili zaváhání, ale do poločasu jsme odskočili na dvoubrankový rozdíl a hru kontrolovali."

Petrovice – Chlumec 1:4 (1:3) Branky: Mareš – L. Mach 2, Weber, Šulc. Rozhodčí: Dušík. ŽK: 3:3. Diváci: 30.
Petrovice: Zavadil – Král, Liška, Zelený, Pešata – Kremr (65. Fryček), Houda (55. Meduna), Leština (60. Pengl), Machek – Mareš, Malý.
Chlumec: Kubec – Horváth (67. Šturma), P. Semenský, Švanda, Šulc – Škoda, M. Škultéty, L. Mach, Weber (46. Vacovský) – J. Mach (58. Sak), Schmied.