Že na tom není nic zvláštního? Jenže Friedl ještě v sobotu oblékal dres Střekova, jednoho z největších rivalů Neštěmic! Nyní se bude muset postavit na druhou stranu barikády, v neděli se totiž oba týmy utkají v ústeckém derby krajského přeboru.

S hráči se zná

„Je to pikantní, ale Tomáše Friedla jsme pozorovali už delší dobu. Naše hráče dobře zná, protože trénuje Combix, kde řada z nich působí. Pevně věřím, že společně s dosavadním asistentem Františkem Štěpánkem vytvoří silnou trenérskou dvojici a probudí náš tým k lepším výkonům," nechal se slyšet předseda Českého lva Rudolf Klaser.

Podle jeho slov stojí za odchodem Martina Berana nepřesvědčivé výsledky a předvedená hra týmu z poslední doby. „Martin u nás působil už dlouho a spadlo to do stereotypu. Před sezonou jsme měli ambice být v horních patrech tabulky, což se ale nepovedlo. Tým potřeboval nějak oživit a deset hráčů asi nevyměníme. Proto došlo ke vzájemné dohodě," vysvětlil Klaser.

Jeho přátelství s Beranem prý ale tento krok nijak nenaruší. „V žádném případě se s Martinem nerozcházíme ve zlém, jsme kamarádi. Rád bych mu touto cestou poděkoval za odvedenou práci," dodal předseda Neštěmic.

„Nejsem Wenger"

Podobně vnímá celou situaci i odcházející kouč. „Skončil jsem po vzájemné dohodě. Žádnou zášť necítím, tak to ve fotbale chodí. Nejsem Arsène Wenger (manažer Arsenalu – pozn. autora), abych byl u jednoho týmu dvacet let. Už bylo potřeba tým nějak oživit, dát mu nový impuls. Působil jsem tady čtyři roky a Neštěmice mi přirostly k srdci. Budu dál sledovat jejich výsledky, fandit jim a při derby určitě nebudu chybět na tribuně," řekl.

Vyjádřil se i k příchodu Tomáše Friedla z konkurenčního Střekova. „Je to zvláštní a nevím, jestli to bude ku prospěchu věci. Moc to nechápu a před derby to je určitě hodně pikantní krok. Ale uvidíme."

Svou budoucnost u fotbalu zatím neřeší. „Žádné nabídky nemám, je to hodně čerstvé. Teď si chci trochu odpočinout a až nějaká nabídka přijde, tak ji zvážím," dodal Beran.

Nabídku zvažoval

A co ke svému novému angažmá říká Tomáš Friedl, který se ještě v sobotu proháněl v dresu Střekova? „Je to samozřejmě zvláštní a pikantní, navíc když to vyšlo takhle před derby. Tu nabídku jsem dlouho zvažoval, ale pak jsem si řekl, že nemám co ztratit. Těším se na to, bude to pro mě nová zkušenost," přiznává nový lodivod Českého lva a na závěr vysvětluje, jak je to s jeho starty na Střekově.

„S fotbalem už jsem dávno skončil, ale letos bylo kluků málo a volali mi, jestli bych jim nepomohl. Dvakrát jsem je odmítl, ale v sobotu už jsem nastoupil proti Štětí. Angažmá v Neštěmicích samozřejmě znamená, že s fotbalem opět skončím a aktivně už se budu věnovat jen futsalu."