Arma měla celý průběh zápasu jasně pod kontrolou, nedokázala ale proměnit ani ty největší šance. V první půli navíc přežila gólovou dorážku hostů, která však nebyla uznána kvůli ofsajdu. „V první půli jsme měli tři šance, kdybychom je proměnili, mohlo to být klidnější,“ byl si vědom domácí střelec Pavel Pilík.

Jeho chvíle přišly až po změně stran, ještě předtím ale neproměnil další šanci Zeman, sám proti brankáři Stejskalovi neuspěl ani střídající Procházka. Byl to ale právě on, kdo se o chvíli později prohnal kolem obránce, který ho stáhl za dres a sudí nařídili pokutový kop. „Při první penaltě jsem si uvědomoval tíhu okamžiku. Věděl jsem, že ji proměnit zkrátka musím, takže jsem se snažil co nejvíc koncentrovat,“ líčil Pilík.

FK Ústí (bílé dresy) – Příbram 1:0.
Skvělé! Cenná výhra, Arma zaskočila Příbram

Na jeho ránu k pravé tyči si sice brankář sáhl, mimo ji ale nevytlačil. Hosté pak neunesli vývoj utkání a za zbytečné kopnutí do ležícího Leibla byl vyloučen hostující Hajný. Arma mohla přidat pojistku, jenže Richter i Jakubov v tutovkách selhali, a tak přišla na řadu znovu penalta. Tentokrát zamířil Pilík do středu brány a znovu uspěl. „U druhé penalty už jsem si věřil,“ hlásil letos stoprocentně úspěšný exekutor Ústí.

„Od začátku jsme byli lepší, dlouho se nám ale nedařilo dát gól. Jsem moc rád, že jsme nakonec zápas zvládli a máme důležité tři body,“ řekl trenér Ústí Aleš Křeček.

FNL, 28. kolo:

FK Ústí – Olympia Praha 2:0 (0:0).

Branky: 68. a 87. Pilík (oba z penalty).
Rozhodčí: Berka – Hájek, Mokrusch. ŽK: 45+2. Leibl, 45+3. J. Peterka – 26. Frizoni, 30. Rothe, 41. Vasileiou, 66. Ruml, 67. Stejskal, 80. Keita ČK: 73. Hejný. Diváci: 948.
FK Ústí: Vašek – M. Zeman, J. Pokorný, Kingue, Leibl – J. Peterka (C), Martykán – P. Pilík (88. Gilián), D. Richter, F. Novotný (61. D. Procházka) – Jakubov.