„Chuť bojovat jsme měli, ale nezachytili jsme začátek," litoval obránce Michal Leibl, který se navíc v duelu zranil.

Michale, v Olomouci jste prohráli vysoko 0:5, hodnocení asi nebude moc veselé, že?
Hodnotí se mi to špatně, jeli jsme k nim s cílem zkusit uhrát nějaký dobrý výsledek, ale to se nám bohužel nepovedlo. Dostali jsme pět gólů a žádný nedali.

Nastoupili jste ale v hodně oslabené sestavě…
To je pravda, bylo nás jako na mariáš a tým doplnili mladí kluci. Chybělo nám šest lidí ze základní sestavy, což už je citelný zásah. Nikdy ale nejdeme do zápasu s cílem prohrát, chuť bojovat jsme měli. Říkali jsme si, že musíme hlavně chytit začátek zápasu, což se nám ale nepovedlo. Po patnácti minutách jsme prohrávali 0:2 a pak už to bylo těžké.

Navíc jste krátce před poločasem inkasovali třetí gól…
Právě. Ta třetí branka do šatny to asi definitivně rozhodla. Snažili jsme se při jejich akcích vždy rychle vybíhat a vystavit jejich hráče do ofsajdu, ale teď se nám to nepovedlo a dva hráči zůstali za obranou. Je to škoda, pak už bylo složité s tím něco dělat, zvlášť proti tak zkušenému soupeři.

S jakým cílem jste tedy nastoupili do druhé půle?
Říkali jsme si, že už musíme dostat co nejméně branek, aby to neskončilo úplným debaklem nebo nějakou ostudou. Přece jen to bylo v televizi. Moc se nám to ale nepovedlo.

Vy jste se navíc zranil, že?
Ano, přisedl jsem si ruku a vyšetření ukázalo, že mám zlomený prsteníček. Do pondělí budu mít sádru a pak to nějak vymyslíme, abych mohl nastoupit. V příštím kole už by nás mělo být více, vrátí se Moulis s Peterkou a snad i Vaněk.

V příštím kole doma změříte síly se Znojmem, s jakým cílem do utkání půjdete?
Blíží se konec podzimu a z posledních dvou zápasů chceme šest bodů. Chceme se s diváky rozloučit vítězně a poděkovat jim za to, že chodili v takovém počtu, takže Znojmo musíme porazit. A také se jim omluvit za tu Olomouc.