Místo pikantního derby šlo o jednostrannou záležitost. Fotbalisté Přestanova totiž neměli v derby brankáře a Chabařovicím podlehli vysoko 8:1.

„Neměli jsme brankáře, mohl jsem stáhnout někoho z pole, ale chtěli jsme hrát fotbal. Nabídl se hráč z lavičky, jenž v brance v životě nestál, což se také projevilo. Uznání mu však patří za to, že se pro tým obětoval, i když si musel od domácích vyslechnout řadu posměšků,“ hodnotilo se těžce trenérovi Přestanova Romanu Kratochvílovi.

Hosté se drželi do 15. minuty, pak se ale utrhl domácí kanonýr Čisár, jenž čtyřmi brankami během jedenácti minut určil poločasový výsledek.

Po změně stran se prosadil také Trux, dvě trefy zaznamenal Kršňák, pátý gól v utkání si připsal Čisár. Za hosty už jen korigoval Matuščin, Přestanov tak alespoň neodjel s potupnou nulou na kontě vstřelených branek.

„Konečně jsme proměňovali šance, které jsme měli. Myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Upřímně jsem od Přestanova čekal trochu víc, protože dokázal porazit silné soupeře. Podle mě to byl zatím nejslabší soupeř, který proti nám nastoupil,“ hodnotil utkání domácí lodivod Aleš Miltner. „Se třemi body jsem momentálně spokojen,“ dodal.

Přestanov čeká výjezd do Heřmanova a trenér Kratochvíl doufá, že se mu konečně vrátí někteří chybějící hráči. „Do Heřmanova snad pojedeme s o něco kompletnějším týmem, s nímž uděláme nějaké body.“

OBLÍBENÉ ČÍSLO DVANÁCT

Fotbalisté Chuderova si evidentně zamilovali číslo dvanáct. Další tucet nadělili doma Trmicím, znovu si gólové hody rozdělili rovnoměrně do obou poločasů, navíc ještě nedali penaltu.

„Koncovku trénujeme, centry do vápna, nájezdy na brankáře, to je základ,“ prozrazuje možný recept na vysokou produktivitu trenér Chuderova Roman Tikovský. „Hosté mi ale přišli hodně odevzdaní, bojovali od nich snad tři hráči,“ dodal.

To potvrdil i trenér Trmic Pavel Čapoun. „Dostali jsme fotbalovou lekci se vším všudy. Utkání rozhodly rychlé branky, po nichž jsme úplně rezignovali a půlka mužstva zápas odchodila,“ štvalo hostujícího kormidelníka.

I PŘES VÝHRY NESTOUPAJÍ TABULKOU

Fotbalisté Hostovic přidali třetí výhru v řadě, přesto stále zůstávají sedmí. „Loni jsme měli 11 výher za sebou a stále jsme byli čtvrtí, kluci už si začínají dělat srandu, že je opět výhry neposouvají tabulkou,“ žertoval po utkání hostovický Löffler.

Podle něj šlo o bojovné utkání, které rozhodlo, že domácí dokázali vždy reagovat na gól Březin. „Dalším klíčovým aspektem byla také gólová forma Lanka, jenž dal čtyři branky,“ pochválil vedoucí hostovického mužstva týmového střelce.

Chlumec udolal poslední Horní Podluží v domácím prostředí 3:2. Na domácí se nalepila smůla, první gól si dali vlastní, po pauze přišli o útočníka Uhlíře, bez nějž nedokázali podržet vepředu míč a celý poločas se prakticky jen bránili.

Děkovat mohou skvělému brankáři Kuncovi. „Máme ubojované tři body, ale i takové se počítají,“ zhodnotil trenér Chlumce Petr Škvor.

REMÍZA BY NEBYLA FÉR

Fotbalisté Svádova prohráli na hřišti Dobkovic 2:1. „Objektivně musím říct, že remíza by byla nezasloužená. Kdyby utkání skončilo řekněme 6:2, bylo by to asi odpovídající,“ pronesl po zápase hlavní trenér Svádova Michal Doboš.

Jeho svěřenci sice zvládli první poločas, který vyhráli díky brance Nesvadby, po změně stran však inkasovali dvě slepené branky. Byť měli v závěru obrovské příležitosti, které snad ani nešlo nedat, odjíždí nakonec s prázdnou.

„Znovu se hrálo na malém hřišti, někteří hráči se nám vraceli po nemoci, proto jsme chtěli hrát dobře z obrany. Věděli jsme, že síly budou ubývat rychleji,“ přiblížil Doboš taktiku.

„První půli jsme zvládli spíše výsledkově než herně, domácí měli výborně poskládané mladé mužstvo. To nás ve druhé půli aktivitou přehrálo. Těší mě ale, že hráči to za stavu 2:1 nezabalili a i přes ubývající síly se prali o výsledek, i když někteří hráli se sebezapřením,“ těšilo Doboše. 

1. B třída, skupina A, 8. kolo:
Chabařovice – Přestanov 8:1 (4:0).
Branky: Čisár 5, Kršňák 2, Trux – Matuščin.
Rozhodčí: Živnůstka. ŽK: 1:2. Diváci: 60.

Chuderov – Trmice 12:0 (6:0)
Branky: Soukup David 4, Řezníček David 3, Rohlík Jan 3, Řezníček Tomáš, Nývlt.
Rozhodčí: Šimeček. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

Dobkovice – Svádov 2:1 (0:1)
Branky: Štol, Dyrynk – Nesvadba.
Rozhodčí: Rouček. ŽK: 1:2. Diváci: 50.

Chlumec – Horní Podluží 3:2 (3:2)
Branky: Sak 2, Malec – Kovač, vlastní.
Rozhodčí: Mollinger. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Hostovice – Březiny 5:3 (4:2)
Branky: Lank 4, Černohorský A. – Šindelář, Bezchleba, Šohaj.
Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:1. Diváci: 82.