Fotbalisté Českého lva v poločase prohrávali 1:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že by ve druhé půli mělo padnout dalších deset branek. „Byla to opravdu divočina. Diváky to muselo bavit, ale pro nás trenéry to bylo tristní," přiznal kouč Neštěmic Martin Beran.

Jeho tým v duelu dvakrát prohrával o dvě trefy, pokaždé se mu ale podařilo srovnat a minutu před koncem dokonce vedl 7:6. „Jenže soupeř dokázal v závěru vyrovnat. S útočnou fází jsem spokojený, ale obrana byla tentokrát naprosto katastrofická," zlobil se kouč Českého lva.

Nejchudší na góly byl hned úvodní zápas turnaje. V něm se střetl Mojžíř s Českou Kamenicí a zástupce Ústecka zvítězil 1:0. „Po celé utkání jsme měli hru pod kontrolou, ale nedařilo se nám v koncovce. Spálili jsme snad pět stoprocentních šancí. Na to, že jsme ale teprve na začátku přípravy, tak kluci hráli pohledný fotbal," chválil tým sekretář Josef Kolankiewicz.

V Děčíně se představil i třetí zástupce Ústecka, ligové dorostenecké družstvo Army ale nemělo v souboji s Vilémovem nárok na úspěch. Účastník krajského přeboru vyhrál jasně 8:0.

V příštím kole turnaje se Neštěmice utkají s dorostem Army a zápas se odehraje už ve čtvrtek od 18 hodin na umělé trávě v Neštěmicích. V sobotu se pak v Děčíně střetne domácí tým s Mojžířem (13.30) a Č. Kamenice s Vilémovem.

Mojžíř – Česká Kamenice 1:0 (0:0). Branka: 83. Sládeček. Mojžíř: Ludvík – Králik, A. Jankovský, Valenta, Neuman (V. Jankovský) – Zabloudil, Fiala, Sikora, Valta (8. Hajas) – Sládeček, Vitásek.

Junior Děčín – Neštěmice 7:7 (3:1).
Branky Neštěmic: Martínek 2, Krok 2, Lácha, Kubaška, Babača. Neštěmice: Betyar – Bubla, Klier, Ren, Babača – Kubaška, Lácha, Paseka, Chrudimský – Martínek, Krok. Střídali: Elmerich, Svoboda.

Vilémov – FK Ústí nad Labem U19 8:0 (4:0).