Brná se dostala do dvoubrankového náskoku hned v úvodu utkání, hostům se sice záhy povedlo z penalty snížit, ani přes velkou snahu už ale Bílinští nedokázali srovnat. Bojovalo se až do samotného závěru, ve kterém hosté neudrželi nervy a dohrávali v deseti.
„Z naší strany nešlo o moc pohledný zápas, ale účel světí prostředky. Dali jsme dva rychlé góly a nakonec uhájili tři veledůležité body,“ hodnotil trenér Brné Milan Česlák.

Spokojený mohl být také trenér Neštěmic Martin Beran, jehož svěřenci nastoupili na hřišti třetích Modlan. Favorit sice vedl už od druhé minuty, jenže po změně stran přišly dvě akce jako přes kopírák a po centrech z pravé strany se prosadil hlavou Martínek a také důrazný Memeti.

„Do zápasu jsme vstoupili vlažně a po fatální hrubce jsme brzy prohrávali. Do půle už jsme nechtěli inkasovat, hrál se tak nemastný neslaný fotbal. Ve druhé půli jsme přidali na aktivitě a myslím, že jsme zápas zaslouženě otočili,“ pochvaloval si Beran. „Chtěl bych hráčům poděkovat za bojovnost i za důležité vítězství,“ uzavřel trenér neštěmického celku.

Krajský přebor, 23. kolo:
Brná – Bílina 2:1 (2:1). Branky: 10. Prousek, 11. Králík – 21. Tůma (z pen.).
Rozhodčí: Karrmann. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (90. Podaný). Diváci: 141.
Brná: Satek – Prousek, Večeřa, Heřman, Seidl – Rakištenliev, Gajdarski, Smetana, Guth – Králík (C), Demčenko J. (81. Tabakov).

Modlany – Neštěmice 1:2 (1:0).
Branky: 2. Šedina – 57. Martínek, 62. Memeti. Rozhodčí: Holec. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (78. Šípek). Diváci: 80.
Neštěmice: Čermák – Reischel (88. Lai), Klier, Procházka, Hrabánek – Stukheil, Valta (72. Trekoval), Memeti, Maštalíř (72. Wajshajtl)– Martínek (83. Hönl), Barnat