Ve čtvrtek začala Armě zimní příprava, v níž bude tým ladit formu na jarní záchranářskou misi. Skončili Kacafírek se Zoubkem, naopak do týmu přicházejí nové tváře.

„Příprava začala ve čtvrtek ráno zátěžovými testy. Těch se nezúčastnili Kacafírek a Zoubek, kteří v týmu skončili, lehčí zdravotní problémy má Zeman. Tyto testy se rovněž netýkají brankářů,“ objasnil od listopadu nový trenér Ústí Aleš Křeček.

„Přivedeme za ně samozřejmě náhrady, které budou složené z hráčů, které už máme vytipované a dolaďujeme s nimi podmínky, a také z hráčů, kteří přijdou na testy a uvidíme, kteří se prosadí,“ doplnil šéf ústecké lavičky.

CIZINECKÁ LEGIE

Jména hráčů, kteří se stanou posilami, zatím Křeček komentovat nechtěl, ohledně hráčů na testy však byl sdílnější. „Máme několik hráčů, které chceme během dvou až tří týdnů otestovat, a ještě během ledna se rozhodnout, které si ponecháme a které nikoliv.“ Vesměs jde o mladé hráče, zajímavostí však je, že ze šesti hráčů jsou hned čtyři cizinci!

„Dramé je mladý záložník ze třetí francouzské ligy, Essomba je Kamerunec s italským pasem, který má z Česka zkušenosti z Táborska,“ představil první cizineckou dvojici Křeček.

Obranu by mohl vyztužit stoper Kingue, který hraje za juniorku Slavie a pochází rovněž z Kamerunu, naopak ze Sparty přichází na testy Lamine Traore z Pobřeží Slonoviny, o němž se hovořilo v souvislosti s novým Bonym Wilfriedem.

„Traore je křídelní hráč, ze Sparty přichází ještě Matoušek na post středního záložníka, ze Slovácka budeme testovat ofenzivního Ťoka,“ doplnil výčet testovaných hráčů trenér ústeckého celku. S mladými hráči jako Jelínek či Seidl, kteří jsou momentálně na hostování, zatím Křeček nepočítá.

VÍC VÍTĚZNÝCH TYPŮ

Podle Křečka chybí Ústí v dobrém slova smysl grázl, který strhne kabinu a na hřišti pro výhru udělá všechno. „V Ústí jsou velice kvalitní fotbalisté, potřebujeme ale více vítězných typů, kteří se na hřišti pobijí,“ zdůraznil. „Trénovat tak budeme také mentalitu.“

Po fyzických testech odstartují tréninky už v pátek, v neděli ještě hráči dostanou volno, pak už půjde o klasický drill. Nový trenér by chtěl mít o složení kádru jasno co nejdříve. „Během ledna chceme mít tým hotový. V půlce února odjíždíme na herní soustředění do Roudnice, kde už bychom rádi ladili formu na jaro.“

Svěřence Aleše Křečka čeká podle prozatímního plánu devět přípravných duelů, místa a časy se ještě mohou měnit. „Začínat jsme měli až 17. ledna s Teplicemi, chtěl jsem ale hráče vidět co nejdříve,“ objasnil Křeček, proč Ústí čekají už 13. ledna divizní Dobrovice. Jaro začne Arma 3. března v Opavě.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA FK ÚSTÍ NAD LABEM
ZMĚNY V KÁDRUOdešli:
Štěpán Kacafírek (útočník)
David Zoubek (záložník)
Přišli na zkoušku:
Martin Matoušek (střední záložník, 1995, Sparta Praha, ČR)
Lamine Traore (křídlo, 1998, Sparta Praha, P. Slonoviny)
Olivier Kingue (stoper, 1996, Slavia Praha, Kamerun)
Tomáš Ťok (ofenzivní záložník, 1995, Slovácko, ČR)
Jean Claude Essomba (útočník, 1992, Táborsko, Kamerun)
Youba Dramé (záložník, 1998, Agde (FRA), Francie)

PROGRAM PŘÍPRAVY13.1., 14.00: FK Ústí – FK Dobrovice (UMT FK Ústí)
17.1., 11.00: FK Ústí – FK Teplice (UMT FK Ústí)20.1., 11.00: FK Ústí – FC Neugersdorf
27.1., 10.30: FK Ústí – Slavoj Vyšehrad
31.1., 11.00: FK Ústí – FK Teplice U21
3.2., 14.00: FK Ústí – MAS Táborsko
10.2., 10.30: FK Ústí – Sokol Brozany
17.2., ?: FK Ústí – Chomutov
24.2., ?: FK Ústí – Baník Sokolov
Termíny přípravy se ještě mohou průběžně měnit