„Chceme navázat na druhý poločas z utkání s Karvinou a na půdě Žižkova bodovat. Čeká nás herním stylem odlišný soupeř než byl Třinec s Karvinou, po poslední výhře jsme ale v klidu a uděláme maximum pro bodový zisk," hlásí před zápasem odhodlaně kouč Army Lukáš Přerost.

Severočeši se i ve třetím jarním kole s největší pravděpodobností budou muset obejít bez klíčového středopolaře Jana Martykána. „Márty s Leiblem začali v tomto týdnu trénovat, jejich stav stále není stoprocentní. Oba s námi ale k utkání odcestují," vlil Přerost alespoň malou naději do žil ústeckých fanoušků.

Armu na Žižkově nečeká vůbec snadný úkol, Viktoria se po bídném startu do soutěže pomalu rozjela k lepším zítřkům a momentálně okupuje devátou příčku tabulky s pětibodovou ztrátou na Ústečany. „Tabulka je od devátého místa neuvěřitelně vyrovnaná, všechny týmy hrají o čelo. Žižkovu hodně pomohla výhra v minulém kole na hřišti Varnsdorfu, kde jasně dokázali, že mají kvalitní tým. Přes zimu dobře posílili, budeme to mít těžké," uvědomuje si kormidelník FK Ústí.

Podle jeho slov si hráči Army musí dávat pozor hlavně na ofenzivní hráče Viktorie. „Žižkov je o poznání fotbalovější než byl Třinec a Karviná. Budou hodně kombinovat a spoléhat na své rychlé útočníky Vukadinoviče a Hadaščoka. Dopředu jsou hodně silní a na to si musíme dát pozor," říká ústecký stratég.

Na podzim doma Ústečané zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, když jedinou branku vstřelil Leibl. Ten ale bude tentokrát Armě nejspíše chybět. „Ve stavu zraněných navíc dál zůstávají Růžička se Zukičem," prozradil na závěr kouč Přerost.