Byl to váš nejhorší zápas a výkon v podzimní části?

To bych neřekl, Dukla byla kvalitní soupeř, co si budeme namlouvat. Šetřili jsme nějaké hráče, protože pro nás je prvořadá liga. Pohár jsme si splnili tím, že jsme postoupili přes Slavii. Dukla je mančaft, který si umí přihrát a má dobrý pohyb. Někteří naši mladí kluci se alespoň přesvědčili, že mají ještě daleko k tomu, aby se prosadili někde v lize. Byla to pro ně dobrá škola.

Nemáte strach, co s týmem vysoká porážka udělá? Ztratili jste už páteční výhru s Opavou…

To s Opavou bylo daleko horší. To, co se stalo minulý pátek, se nemělo stát. Je to ale jen fotbal. Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme po jedenáctém kole s dvaadvaceti body na druhém místě, tak bych se mu vysmál. Těším se z toho, že jsme na špici tabulky a teď máme před sebou tři těžké venkovní zápasy. Pohár beru jako třešničku na dortu, Dukla nám ukázala, jak asi fotbal na prvoligové úrovni vypadá a my to musíme skousnout. Na klucích to nesmí zanechat stopy a v sobotu do toho musí jít normálně, jako do každého jiného zápasu.

Podzim máte rozjetý parádně, v čem tkví kouzlo vašeho týmu?

Je to v hráčích a jejich přístupu. Samozřejmě máme i štěstí, ale to musí být. Podařilo se nám pár výsledků a potom už mužstvo naskočí a jede. Teď hlavně musíme před těmi venkovními zápasy zkoncentrovat síly a psychicky se dobře naladit, abychom přivezli ještě nějaké body.

Už se v kabině začínáte bavit o postupu do Synot ligy?

Ne, ne. Každý dnes viděl, jaký je tam ještě rozdíl. Zápasů zbývá ještě hodně, je před námi celé jaro a nevíme, jak bude tým vypadat po zimě. Na to je ještě moc brzy. Teď se musíme soustředit na tu sérii tří venkovních zápasů.

Která asi hodně napoví, jak jste na tom. Souhlasíte?

Samozřejmě, jsou to pro nás zápasy pravdy, jsou to soupeři, kteří pomýšlejí na postup. Bude to pro nás hodně těžké, ale věřím, že se toho zhostíme dobře. Samozřejmě neříkám, že venku třikrát vyhrajeme, ale budeme se snažit přivézt co nejvíce bodů, abychom podzim završili co nejlépe.