„Máme s jejich fanoušky takovou menší válku, přijde mi to vtipné. Nevím, co jsem jim udělal. Před třemi lety mi ještě fandili. Asi jim dávám moc gólů," smál se po utkání hráč s přezdívkou „Ústecký Messi".

Letos jste se proti Mostu střelecky prosadil už třikrát…
To je pravda. V této sezoně jsem jim dal gól v poháru, na podzim na jejich hřišti i teď doma. Takže jsem pro ně noční můra z Elm Street.

Co jste říkal tomu, že se mostečtí Ultras v mrazu svlékli do půli těla?
Samozřejmě je dobré mít všech pět pohromadě. Ale pokud jich je hodně u sebe, tak se to dá asi vydržet (smích).

Soupeře jste nakonec porazili 2:0. Co zápas rozhodlo?
Soupeř nám to ale ulehčil tou červenou kartou. Myslím si, že byla přísná, ale kontakt tam byl. Most měl smůlu, že ji dostal takhle brzo, se zápasem už mohli těžko něco dělat. Ve druhém poločase už jsme kontrolovali hru a nikam jsme se nehnali. Pro fanoušky byl asi druhý poločas nic moc, ale pro nás to jsou velmi důležité tři body.

Na startu jarní části jste získali sedm bodů z devíti možných. Můžete se ještě zapojit do boje o postup?
V Ústí je možné všechno. Tady když se rozjede nějaká série, tak jen tak neskončí. Musíme jít zápas od zápasu. Samozřejmě by bylo by pěkné dostat se na špici, ale motivace je pořád někde schovaná, protože stále nevidíme, že by se stavěl stadion. Za poslední tři sezony jsme ale zvyklí vyhrávat a půjdeme do každého utkání s cílem zvítězit.

Proti Mostu jste od roku 2005 neztratili ani bod…
Možná už to mají v hlavách, že nás sedm let neporazili. My zase máme v hlavách to, že jsme s nimi sedm let neprohráli. Když proti nim nastoupíme, skoro už vedeme 1:0, protože je to Most. Tentokrát si ale nemyslím, že by hráli špatně. Po tom prvním gólu byli lepší, ale pak se Michal Zeman řítil do vápna a byla z toho červená…