Během podzimní části jste nasbírali jen sedm bodů. Asi jste čekali více, že?
V každém případě. Je to pro nás zklamání. Nečekali jsme, že budeme až tak dole, tým hodně oslabily odchody Tahala a Uhlíře.

V čem vidíte hlavní příčiny podzimních nezdarů?
Jak už jsem řekl, tým výrazně oslabil. Dalším problémem byla špatná docházka hráčů na tréninky a také individuální přístup hráčů k tréninkům i zápasům. Na některé duely jsme se sešli třeba jen v jedenácti hráčích, neměli jsme žádné náhradníky a nebo jsme do kádru museli zapojit dorostence.

Které zápasy se vám během podzimní části povedly?
Těch moc nebylo. Líbil se mi výkon v Chuderově, kde jsme sice prohráli 3:4, ale byla tam vidět snaha týmu nepříznivý výsledek zvrátit. Povedl se nám i duel s posledními Povrly, který znamenal naši jedinou výhru. Špatný zápas jsme neodehráli ani v Chlumci, kde jsme remizovali 1:1.

A na které duely byste naopak nejraději zapomněl?
Třeba na zápasy s Horním Podluží či v Benešově. Tam byl přístup některých hráčů opravdu špatný.

Kdy zahájíte přípravu na jarní část a jak bude probíhat?
Přípravu odstartujeme 10. ledna v domácích podmínkách. Budeme střídat tělocvičnu s výběhy po okolí, vše bude ze začátku zaměřeno hlavně na fyzickou kondici. Letos se nezúčasníme žádného turnaje, ale máme v plánu odehrát pět až šest přátelských zápasů. Čeká nás i čtyřdenní soustředění, nejspíše ve Sloupu v Čechách.

Dojde ve vašem kádru během zimní přestávky k nějakým hráčským změnám?
Ano, dojde. Usilujeme o návrat Tahala z hostování na Střekově a oslovíme i několik dalších hráčů. Je jasné, že musíme posílit.

A jaké jsou cíle Trmic pro jarní část soutěže?
Jednoznačně záchrana v 1.B třídě. Vše bude závislé na tom, zdali se nám podaří doplnit kádr, ale pro udržení v soutěži uděláme maximum.