Svěřenci trenéra Přemysla Bičovského naposledy doma ve středu překvapivě nestačili na celek Vlašimi a prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Tentokrát se partička ústeckých hráčů vydá na dlouhou cestu do Opavy a na půdě posledního celku tabulky Fotbalové národní ligy chce prolomit černou sérii.

„Mluvíme o tom už pět týdnů. Chceme zvítězit a ukončit tak sérii porážek. V Opavě nás však nečeká nic snadného," uvědomuje si před utkáním kormidelník Ústečanů Přemysl Bičovský.

Jeho tým nastoupí v sobotu od 17 hodin proti poslednímu celku tabulky, který nutně potřebuje zvítězit, jinak se s účastí ve Fotbalové národní lize minimálně na rok rozloučí. „Je to jejich poslední šance. Jde jim o život a právě proto nás čeká velmi těžké utkání," říká kouč Bičovský.

Tomu bude v Opavě chybět trojice hráčů. „Zeman nesmí ještě jednou hrát kvůli vyloučení na Bohemce. A kvůli žlutým kartám nám budou chybět i Dvořák s Volkem. Je to pro nás samozřejmě komplikace, protože nám pomalu dochází krajní obránci," dodává na závěr kouč Army.

Na podzim Severočeši na domácím stadionu s Opavou remizovali 0:0. Jak se jim bude dařit na půdě soupeře?