„Už musíme zabrat, jednoznačným cílem je výhra," povídal před bitvou s Vlašimí kapitán Army Jan Peterka.

Po utkání mu ale zbyly oči pro pláč. Ústecká obrana nabídla soupeři den otevřených dveří a přestože domácí díky brzké trefě Myslivečka vedli, v 50. minutě už svítil na světelné tabuli hrozivý stav 1:3. Hattrickem se o něj zasloužil Janda.

Po hodině hry sice z trestného kopu snížil Kateřiňák a vrátil domácím naději, ta ale definitivně vyhasla v 77. minutě, kdy přidal čtvrtý gól Nečas. V poslední minutě pak dokonal zkázu Army Tarczal.

Severočeši prohráli 2:5 a pokud nezvládnou páteční domácí zápas s Pardubicemi, zadělají si na problém…

Ústí nad Labem – Vlašim 2:5 (1:2)Branky: 3. Mysliveček, 66. Kateřiňák – 7., 12. a 50. Janda, 77. Nečas, 90. Tarczal. Rozhodčí: Příhoda – Pospíšil, Hájek. ŽK: 3:3 (Vaněk, Peterka, Kateřiňák – Tarczal, Vondra, Nečas). Diváci: 916.

Ústí nad Labem: Tvrdoň – Zeman, Peterka, Vaněk, Šnirc – Kateriňák, Miskovič (65. Martykán) – Moulis, Mysliveček (57. Výborný), Leibl – Pouček. Trenér: Skála.

Vlašim: Nguyen – Breda, Kavka, Piško, Vondra – Janda, Tarczal, Kulhánek, Tusjak (62. Frizoni) – Nečas (83. Hašek), Vyhnal (89. Reiter). Trenér: Hašek.