Ti jsou po podzimu na 4. místě tabulky se ztrátou dvou bodů na vedoucí Benešov a na jaře budou bojovat o postup do nejvyšší soutěže!

Chce se dostat do áčka

„Škoda, že jsme v posledním podzimním zápase se Slavií prohráli na penalty, mohli jsme být ještě výš. Ale i přesto jsme nečekali, že budeme tak nahoře. Podzim se nám povedl. Vezli jsme se na vítězné vlně a dařilo se nám hlavně doma," pochvaluje si ofenzivní hráč s číslem 11 na zádech.

Přestože nasázel šestnáct gólů, zůstává skromný a tvrdě si jde za svým cílem. „Mám před sebou poslední půlrok v dorostu, takže tomu teď chci dát úplně všechno. Nejideálnějším scénářem by bylo hrát v áčku Army," zasní se.

„Je to můj sen, za Armu kopal můj táta a společně děláme všechno pro to, abych hrál to nejlepší. Když skončil podzim, tak jsme hned začali posilovat a makat na fyzičce. Neměl jsem ani žádnou vánoční přestávku. Teď je to jen na mě, fotbal je pro mě všechno," uvědomuje si ústecký mladík.

Cristiano Ronaldo je velký vzor

S fotbalem začal ve čtyřech a půl letech v přípravce Ravelu, nikdy nehrál za jiný klub než Ústí. „Za hodně vděčím panu trenérovi Vrtiškovi. A také tátovi, ten mě samozřejmě sleduje a tlačí mě dopředu," povídá Suchý, jehož velkým vzorem je Cristiano Ronaldo.

„Matěje sledujeme a víme, že dává góly. Vstřelil je ale ve druhé nejvyšší soutěži dorostu a druhá liga mužů je o něčem jiném. Je to jeden z talentů, který by měl občas přijít do přípravy A mužstva a asi si zahraje i nějaký zápas, ale spíše s ním počítáme do budoucna. Je to velký talent."
Stanislav Pelc, manažer Army

„Mám ho rád, asi jako všichni. Navíc fandím Realu Madrid," vysvětluje jeden ze základních pilířů ústecké devatenáctky. I díky jeho výkonům mohou mladíci stále pomýšlet na postup.

„Loni jsme skončili pátí, takže letos bychom to rádi ještě vylepšili. Ale bude hodně záležet na tom, jak doplníme kádr a jak noví kluci zapadnou do týmu," má jasno.

V přípravě se může těšit na to, že si vyzkouší i tréninky A týmu.

„Trenér Němec má velký zájem, aby se do áčka podívali mladí hráči, takže bychom mohli dostat větší příležitost v přípravě," doufá Suchý a na závěr dodává: „Mé góly nejsou prvořadé, důležité je, aby se nám dařilo jako týmu. Samozřejmě mě ale baví je dávat a rád bych je střílel i dál."