„Rozešli jsme se v dobrém. Tomáš má více aktivit, na prvním místě má futsal a my mu přejeme hodně úspěchů. Zároveň bych mu rád poděkoval za ten půl rok v Neštěmicích. Odvedl tady velký kus práce, pomohl nám a zapracoval do týmu řadu mladých a nadějných hráčů. Rozcházíme se jen v dobrém," řekl předseda Českého lva Rudolf Klaser.

S poděkováním přispěchal i člen výboru FK ČL Neštěmice Petr Křivan: „Rád bych trenérovi poděkoval za odvedenou práci v Neštěmicích. Věnoval tomu hodně času a hrálo se nám pod ním velmi dobře. Přeji mu hodně štěstí do dalších angažmá," řekl Křivan.

CHTĚJÍ HRÁT KLIDNÝ STŘED

Podle slov předsedy oddílu Rudolfa Klasera už je známé i jméno nového trenéra Neštěmic. „Stane se jím Karel Hůla, který u nás dlouhá léta trénoval dorosty a spoustu hráčů tak velmi dobře zná. Je to pro něj odměna za dobře odvedenou práci. Asistentem trenéra zůstává František Štěpánek," prozradil předseda.

A jaké ambice budou mít Neštěmice v nové sezoně? „Určitě chceme hrát klidný střed tabulky, i když to bude velmi těžké. Čtyři týmy sestoupily z vyšší soutěže, navíc máme velmi mladý kádr. Věřím ale, že na klidný střed máme. Tým velkých změn nedozná, vrací se nám hráči z hostování a určitě budeme pokračovat i v nasazování dorostenců, kterým se v závěru sezony dařilo," dodal šéf Českého lva.

Snažím se na to dívat pozitivně, říká Tomáš Friedl

Když v říjnu střídal Martina Berana, čekalo se, že trenér Tomáš Friedl na lavičce Českého lva nějakou dobu vydrží. Jenže uplynulo pouhých deset měsíců a Friedl v kádru Neštěmic končí.

Vedení tvrdí, že jste se rozešli v dobrém a hlavním důvodem je vaše časová vytíženost. Souhlasíte?
No, takhle mi to bylo také řečeno (úsměv). Ale přijde mi to divné. Je pravda, že jsem se rozmýšlel, jestli mám u týmu pokračovat, protože mě štval přístup hráčů, ale nakonec to vedení vyřešilo za mě. Kvůli futsalu jsem měl v zimě jednu termínovou kolizi a to jsme si vyříkali. Jsem trochu zklamaný z jednání s některými lidmi, ale tak to na světě chodí.

Rozcházíte se tedy v dobrém nebo ve zlém?
Samozřejmě Neštěmicím přeju úspěchy a štěstí. Dalo mi to spoustu zkušeností, ať už v trénování či v jednání s lidmi. Nejsem zapšklý a snažím se na to dívat pozitivně.

S týmem jste vybojoval deváté místo. Jste s umístěním spokojený?
Když jsem přišel, myslel jsem si, že máme na víc. Bohužel nás pak potkala řada zranění, mimo hru bylo až devět hráčů a když k tomu připočtu přístup některých kluků a docházku na tréninky, tak to asi lépe dopadnout nemohlo. Deváté místo odpovídá přístupu hráčů.

Přitom start do jara vám vyšel famózně…
To ano, začátek jara byl perfektní. Jenže pak jsme v šesti zápasech vybojovali asi jeden bod, vůbec jsme nedávali branky a vinou zranění se nám rozpadla sestava. Neměli jsme ani jednoho stopera. Přestalo se trénovat, morálka hráčů byla mizerná. Ale to je všude stejné…

Bylo něco pozitivního?
Určitě výkony brankáře Čermáka a Hollyho, ti patřili k oporám po celé jaro. Dále se mi líbili dorostenci, které jsme zapracovali do sestavy. Samozřejmě měli nedostatek zkušeností, ale nahradili to elánem a nasazením. S nimi jsem byl spokojený.