Jeden za druhým odcházejí fotbalové týmy po utkání s Brnou jako poražení. Po posledním kole o tom vědí své hráči z Pokratic, kteří neuspěli 0:3 a stali se šestou obětí Brné v jarní části soutěže.

Super výkon Císaře

„Soupeř předvedl kvalitní výkon, šlo o to, kdo promění své gólové šance," komentoval zápas trenér Brné Milan Česlák.

Domácím opět vyšel začátek, o rychlou trefu se postaral Šťástka. „V deváté minutě vychytal v gólové šanci soupeře Císař, který předvedl super výkon. Vzápětí jsme se po perfektní kombinaci dostali do vedení a mohli jsme hrát v klidu," vyprávěl kouč.

Ošidné vedení o jednu branku vydrželo až do závěru první půle, kdy poprvé udeřil záložník Betka, který se v utkání postaral o dvě trefy Brné. „Byl to typický gól do šatny, Betka nedal krásnou střelou brankáři žádnou šanci. Hned potom rozhodčí ukončil první poločas," liboval si Česlák.

Dobře rozehranou partii se domácí snažili mít pod kontrolou, ale své šance si vypracovaly i Pokratice. Proti nim tasil zákroky pozorný Císař.

Perfektní jaro

„Kousali, v kabině o přestávce jsme hráče nabádali, ať nezaspí úvod druhého poločasu. Naopak jsme aktivní hrou a presinkem donutili soupeře k chybě a zvýšili na 3:0," pochvaloval si Česlák.

Nulu na kontě obdržených branek si opět vysloužil brankář Císař, na jaře už to bylo popáté, pouze hráči Šluknova mu dokázali vstřelit gól.

„Podržel nás, jako tým jsme podali dobrý výkon a prožíváme perfektní jaro. Hráčům patří zasloužený dík, je vidět, že je fotbal baví. Na druhou stranu může přijít krize, to k fotbalu patří," uzavřel kouč.

Brná - Pokratice 3:0 (2:0) Branky: Betka 2, Šťástka. Rozhodčí: Červený. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Brná: Císař - Topinka, Heřman, Prousek, Večeřa, Balog Betka (69. Durlin), Šťástka (71. Seidl), Smetana, Asan (83. Kulhánek) Gibala.