Tým kouče Martina Berana je po podzimu sedmý v tabulce a na jaře by se rád probojoval do vyšších pozic.

Příprava Českého lva měla ale k ideálu daleko, tým inkasoval čtyřicet gólů a jeho defenzivní činnost byla chvílemi až strašidelná. „Ani loni nám výsledkově zimní příprava nevyšla a pak jsme měli parádní jaro. Vůbec bych se nezlobil, kdyby to nyní bylo stejné," říká trenér.

S průběhem zimní přípravy asi moc spokojený nejste, že?
To nejsem. Sice jsme naběhali, co jsme si naplánovali, ale naše výsledky i herní projev byly žalostné, a to jak na turnaji v Děčíně, tak i v přátelských zápasech. Příčin je hned několik. Po slibném startu, kdy se nám na tréninku sešlo i jednadvacet hráčů, postupně upadala tréninková morálka a byla slabší a slabší. Navíc jsme měli období, kdy nám onemocněly tři čtvrtiny kádru a museli jsme proto znovu nabírat fyzičku.

V přípravě vám hrubě nefungovala defenzivní činnost. Je to tedy hlavní věc, na které musíte ještě zapracovat?
Určitě, ale času už moc nemáme. Naše defenziva byla žalostná. Za patnáct utkání na podzim jsme dostali 26 gólů, teď jsme jich v přípravě inkasovali čtyřicet. V obraně je jednoznačně náš největší problém. Je to ale dané i tím, že jsme ani jednou nehráli ve stejném složení, kvůli zranění hráčů a nemocem jsme obranou čtveřici neustále měnili. Na soustředění už se nám kádr ustálil, dohnali jsme fyzičku a začalo si to sedat. Věřím, že už to teď bude jen lepší.

I v loni jste prožili bídnou přípravu a na jaře jste pak váleli…
Vůbec bych se nezlobil, kdyby tomu tak bylo i letos. Loni jsme dokonce v přípravě prohrávali ještě vyššími rozdíly. Možná kluci mají v hlavách, že je to příprava, a že o výsledky nejde. V mistrácích se ale hraje o body a snad se to na jejich výkonech projeví.

Jaké změny prodělal přes zimu váš kádr?
Největší změnou je odchod kanonýra Lukáše Kroka do divizní Krupky. Uvolnili jsme ho tam na půlroční hostování. Je to určitě citelná ztráta, ale na druhou stranu se mu na podzim nedařilo tak, jak jsme očekávali. Všichni se na něj upínali, možná teď budeme mít kolektivnější pojetí hry.

Jistě bude těžké takového střelce nahradit…
To určitě, ale přišel k nám Kříž z Přestanova. Navíc jsme posílili i o středopolaře Soukupa. Naopak nám bude v prvních zápasech chybět Doubek, který je po menším operačním zákroku. Na střídavé starty z Přestanova máme Křivana a Habrdleho, z Mojžíře Valtu. Tým jsme vhodně doplnili.

V prvním jarním kole se v neděli (15.00) utkáte s třetími Modlany. Co říct k soupeři?
Modlany mají velmi kvalitní kádr, hrají za ně bývalí ligoví fotbalisté Doležal, Tesařík, Džuban či Karlík. Jsou to velmi zkušení hráči doplnění o mladé kluky, nebude to nic jednoduchého. Mají silné standardní situace, což se potvrdilo už na podzim, kdy jsme od nich ze dvou standardek dostali dva góly. Máme jim tedy co vracet.

Jaké cíle si dáváte pro jarní část krajského přeboru?
Jaro bude těžké, soutěž je vyrovnaná. Až první kola naznačí, jak na tom budeme. Žádný cíl oficiálně nemáme, ale já osobně bych chtěl s týmem skončit do pátého místa.