V Srbicích porazili domácí Chlumec 5:2 a dvě kola před koncem soutěže už je z čela tabulky nemůže nikdo sesadit. Svěřenci trenéra Jana Deutsche mají šestibodový náskok na druhý Velký Šenov, se kterým mají i lepší vzájemný zápas.

Historický okamžik pro celou obec

„Je to historický okamžik pro celé Hostovice. Po zápase jsme to trochu zapili, ale hlavní oslavy vypuknou až 27. června, na dokopné," řekl vedoucí družstva Roman Löffler.

K definitivní jistotě prvenství potřebovaly Hostovice nad Chlumcem zvítězit. „Poslední krok bývá nejtěžší," varoval před duelem Löffler. A jak se ukázalo, měl pravdu. Už v 1. minutě musel totiž hostující gólman Dvořáček čelit pokutovému kopu.

„Ten ale bravurně zlikvidoval a to nám pomohlo. Pak jsme převzali iniciativu a do přestávky dali tři góly. Pak už bylo o vítězi jasno a druhý poločas se jen dohrával," povídal Roman Löffler.

Dvořáčka chválí oba trenéři

Menší komplikace přišla ve druhé půli, kdy Chlumec snížil na 1:3. „Ale přidali jsme další dvě branky. V závěru, za stavu 5:2, pak ještě Dvořáček chytil jednu penaltu," chválil vedoucí týmu hrdinu zápasu.

Komplimenty hostujícímu brankáři složil i kouč Chlumce Petr Škvor. „V utkání jsme neproměnili dva pokutové kopy, brankář Dvořáček se vyznamenal. Hosté byli lepším týmem. My se s horkem vypořádali výrazně hůře, byli jsme pomalejší. Zkusili jsme tři dorostence, aby věděli, jaké je hrát s dospělými a všichni ukázali, že se s nimi dá do budoucna počítat. Hostovicím gratulujeme k prvnímu místu," dodal trenér poražených.

Chlumec – Hostovice 2:5 (0:3) Branky: Škoda, L. Mach – Guth 2, Hodek, Zoubele, Dvořák. Rozhodčí: Bretschneider. ŽK: 2:2. Diváci: 40.
Chlumec: Kubec – M. Semenský (46. Sak), P. Semenský, Švanda, Horváth (69. Šturma) – Škoda, L. Mach, M. Škultéty, Drábek – Weber, Šulc.
Hostovice: Dvořáček – Uxa (65. Harciník), Bude, Guth, Dvořák – Langer, Štorc, Černohorský, Sibal (80. Vondruška) – Varga, Hodek (46. Zoubele).