„Bohužel, po pěti zápasech přišla porážka. První poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý, ve druhé půli jsme se ale znatelně zvedli a řekl bych, že jsme byli i lepším týmem. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Nemuselo to ale skončit porážkou," hodnotil duel stratég Army Jiří Skála.

Jeho hráči cestovali do Prahy ve značně oslabené sestavě, jen na marodce zůstali Peterka, Vaněk, Seidl a Procházka. Na lavičku se naopak dostali tři dorostenci Hošek, Kunc a Kubný.

„Měli jsme problémy se složením střední obrany, chyběli nám tři stopeři a tak jsme sestavu lepili, jak se dalo. Celý první poločas nám pak trvalo, než jsme se s tím sžili," vysvětloval trenér, jehož celek inkasoval úvodní gól ve 13. minutě.

PO PŘESTÁVCE ZABRALI

Od druhé půle ale byla Arma lepší a několikrát sahala po vyrovnání. „To se nám nakonec nepovedlo, ale je pozitivní, že jsme s sebou měli dva osmnáctileté a jednoho šestnáctiletého mladíka. Ten dokonce nastoupil a nevedl si vůbec špatně. Má velkou perspektivu," chválil Skála dorostence Petra Kunce, který na posledních šestnáct minut nahradil Šnirce.

Druhý gól pak Arma dostala až v samotném závěru zápasu. „Samozřejmě nás porážka mrzí, ale je potřeba na ni co nejrychleji zapomenout a dobře se připravit na Varnsdorf," připomněl kouč Army dalšího těžkého protivníka.

A jak se na své premiérové derby těší? „Těším se hodně, konečně hrajeme s týmem, který je blízko nás a bude to mít pikantní náboj. Věřím, že se na ně do pátku dobře připravíme a že to zvládneme," dodal Jiří Skála.

Viktoria Žižkov – FK Ústí 2:0 (1:0)Branky: 13. Engelmann, 89. Sixta. Rozhodčí: Mikyska – Kožár, Batík. ŽK: 2:2 (Podrazký, Opluštil – Moulis, Jindráček). Diváci: 988.

Viktoria Žižkov: Soukup – Šandera, Opluštil, Pimpara, P. Hašek – Urbanec (57. Volek), Pavlata, Podrazký, Krystan (78. V. Klán), Engelmann (84. Sixta) – Dočekal. Trenér: Oulehla.

Ústí nad Labem: Tvrdoň – Šnirc (74. Kunc), Zukič, Zeman, Leibl – Martykán, Kateřiňák, Miskovič (66. Jindráček) – Pouček, Moulis, Mysliveček (66. Výborný). Trenér: Skála.