„Odpovídá to kvalitám našeho týmu, skončili jsme na osmém místě, nad námi jsou týmy, které nás dokázaly porazit, pod námi zase s výjimkou Šluknova celky, které jsme porazili my," povídal trenér Martin Beránek.

Která utkání považujete za vydařená a jaká naopak nevyšla?
Dobré zápasy byly ty vítězné, například ve Velkém Šenově či s Křešicemi. Škoda byla porážky v derby s Velkým Březnem, v něm jsme se trápili herně a utkání nám nevyšlo. Propadák byl doma s Rumburkem. Špatně jsme nehráli s Brnou, kdy jsme vedli, ale soupeř to otočil. To byly momenty, kdy se to lámalo.

V čem to na podzim skřípalo?
Dostávali jsme góly v záběrech zápasů. Potřebovali bychom být obezřetnější a nehrát naivně, nekoncentrovanost nás stála spoustu bodů.

Co stálo za porážkami?
Individuální chyby nás zbytečně srážely do kolen. Během podzimu nás potkala spousta zranění a tím se často měnila sestava. Ve čtvrtém kole se zranil Tichovský, který si zlomil klíční kost, chyběli nám i Bartoš a Sýkora.

A co bylo na vaší hře pozitivní?
Zlepšili jsme organizaci hry. Stále nám ale chybí technická zdatnost. Stojíme o důrazného útočníka a obránce, který bude řídit obranu. Není ale moc kde brát, připadá mi, že fotbal na Ústecku po této stránce trošku upadá.

Kdo patřil mezi opory týmu?
Jen Fiala a Vitásek odehráli všech třináct zápasů. Spokojený jsem byl zhruba s třetinou týmu, ostatní se spíš vezli. Stejné to bylo v přístupu k tréninkům. Mezi tahouny patřili Kubec, Fiala, Zabloudil, Růžek a Tichovský dokud se nezranil. Více jsem čekal od Vitáska a Sýkory, chtělo by to, aby se do toho více opřeli.

Na co Mojžíř na podzim vsázel?
Nemáme výrazné individuality, takže na týmové pojetí. Nějakého zkušeného fotbalistu bychom potřebovali, máme úzký kádr a snažíme se posílit, ale hráči nejsou a navíc je to i otázka peněz.

Jaké změny v týmu nastaly?
Odešla trojice fotbalistů. Bartošovi skončilo hostování a možná zamíří do Brné. Odešel Svoboda, který u nás hostoval z Neštěmic a Valenta nás poprosil o přestup, protože bydlí v Chlumci. Tyto hráče chceme nahradit, ale zatím nebudu konkrétní.

Co pro vás v soutěži znamenala derby s ústeckými týmy?
V tom je soutěž atraktivní, hráče před utkáním nabádám, ať divákům něco předvedou, osobně je mám rád. O to více mě pak mrzí, že jsme nezvládli zápas ve Velkém Březně, kam za námi přijeli naši fanoušci.

Kteří jsou v 1.A třídě vyhlášení…
Máme výbornou návštěvnost, někteří hráči jsou z toho vyjukaní. Mělo by je to motivovat, ale některé to spíš stresuje. Přišlo mi, že jsme hráli lépe venku, někteří kluci se bojí, aby něco nezkazili. Musí si na to zvyknout.

Jak se díváte na úroveň soutěže a které týmy vyčnívají?
Nejlepší tým má Brná, která má silné ekonomické zázemí. V utkání s nimi jsme vedli, ale mají zkušené fotbalisty a otočili to. Myslím si, že vedou zaslouženě a asi postoupí. Překvapilo mě Jílové, které hrálo důrazný fotbal. Lovosice B mají dobře namixované mladé a starší hráče. Nejvíce se mi ale líbil Rumburk, který má mladé kluky s výbornou přechodovou fází a fyzickým fondem. Je na nich vidět, že si fotbal užívají.

Kdy zahájíte zimní přípravu?
Sejdeme se 16. ledna, trénovat budeme v domácích podmínkách. Rozdělil jsem přípravu na tři etapy, v první budeme nabírat kondici, pak přijde smíšená část, kde budeme zkoušet posily a poté herní, kde se budeme účastnit turnaje v Děčíně a hrát přípravné zápasy.