„Kluci už se na ostrý zápas těšili a bylo to znát. Bylo tam větší nasazení a bojovnost. Jsem za vítězství rád," povídal po utkání spokojený kouč Střekova Petr Čítek.

První gólová akce jeho týmu byla příkladná, Bednář vykoupal dva protihráče, přesně odcentroval na Řezníčka a ten sklepl míč pro skórujícího Satrana. „Byla to krásná akce, z dalších dvou pološancí jsme při trestném kopu trefili vždy jen zeď. Navíc jsme začali kazit a vyklidili pozice na hřišti. Duchcov nás dostal pod tlak, zbytečně jsme čekali, co se bude dít. Podržel nás ale brankář Dvořák," vypočítával Čítek.

Debata v kabině pomohla

Právě taktika vyčkávání byla hlavním předmětem debaty přestávky mezi poločasy. „Pak už jsme více podrželi míč, Novotný vysunul Řezníčka a ten nezaváhal," popisoval Čítek. Ještě jednou se měnilo skóre, opět ve prospěch hostí. Běžela 84. minuta, když Bubla přihrávkou, která měla oči, vybídl ke druhému zásahu Řezníčka.

„Místy jsme měli problémy s terénem, ale zvládli jsme to. Příště to chceme potvrdit doma s Bílinou, je to nepříjemný soupeř," završil své hodnocení trenér Osady.

Předvedli zodpovědný výkon

Právě s Bílinou se střetly Neštěmice a byla z toho pohodová výhra 3:0. „Předvedli jsme zodpovědný kolektivní výkon, Bílina sice držela míč a měla územní převahu, ale do žádné šance jsme jí nepustili. Do vedení jsme šli zásluhou rány Paseky z dvaceti metrů už v 8. minutě a krátce po pauze přidal druhý gól Krok. Třetí branku jsme dali v závěru z brejku, když Růžička předložil míč Pasekovi do odkryté brány," pochvaloval si kouč Neštěmic Tomáš Friedl.

V příštím kole hraje jeho tým doma s Hrobcemi. „Snad nám to vydrží a budeme dál hrát takhle zodpovědně," doufá lodivod Českého lva.

Bílina – Neštěmice 0:3 (0:1). Branky: Paseka 2, Krok. Rozhodčí: Karrmann ml. ŽK: 1:4. Diváci: 110. Neštěmice:Čermák – Stehlík, Hůla, Klier, Hrabánek – Růžička, Krok, Urbanszký (89. Maštalíř), Křivan (77. Valta), Holly (60. Martínek) – Paseka (87. Kubala).

Duchcov – Střekov 0:3 (0:1). Branky: Řezníček 2, Satran. Rozhodčí: Krutina. ŽK: 0:5. Diváci: 100. Střekov: Dvořák – Franc (88. Stárek), Tichý, Rohlík, Šindelář – Šmíd (85. Baláž), Novotný, Mikšovský, Bednář (71. Bubla) – Řezníček, Satran (66. Lejček).