Zaměstnanecká liga je fotbalová soutěž Deníku, která se hraje turnajovým systémem. Na družstva, která se umístí na medailových pozicích, čekají atraktivní ceny a také publicita.

V kolektivu prakticky nejsou zkušení fotbalisté. „Jsme ale kolegové z práce, známe se a věřím, že profesní týmovost přeneseme na hřiště. Já se v současné době věnuji již jen futsalu za FC Lokomotif,“ prozrazuje Petr Poleník.

V ČEZ, a.s. pracuje jako směnový inženýr a zodpovídá na směně spolu s dvacítkou kolegů za provoz veškerých technologií, za chod teplárny.

Zaměstnanecká liga - logo.Zaměstnanecká liga - logo.Zdroj: DENÍKMužstvo samozřejmě spoléhá rovněž na mohutnou podporu kolegů i vlastních rodin. „Předpokládáme přítomnost kočárkového gangu společně s partnerkami plejerů. Ale doufám, že se to ve firmě rozkřikne, a přijde nás povzbudit co nejvíce lid,“ věří kapitán.

Vedení týmu mělo náročný úkol vybrat ty nejlepší hráče už proto, že na soupisce je jen osm míst.

Od turnaje si slibuje stoprocentní zábavu, doufá v bezvadné počasí a že si výsledkem celkově podpoří dobrou náladu. „Tak kdo by nechtěl stát na bedně, že ano,“ říká přesvědčivě kapitán týmu.

Soupeře na webu zamestnaneckaliga.cz sice družstvo sleduje, rivalitu ale nepředpokládá.

„Bereme to jako příležitost se potkat i mimo práci, a přitom udělat něco pro své tělo. O fotbal se zajímáme všichni, já osobně se z časových důvodů těším, když stihnu nějaký hezký zápas Ligy mistrů v televizi doma na gauči a dvě plzně k tomu.“

Na žádného soupeře se tým připravovat nebude, protože se chce soustředit hlavně na sebe a trefovat „zařízení“. Pak se může úspěch dostavit.