Souboj se měl původně uskutečnit den před Vánocemi, jenže tehdy byl v České republice po tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze den státního smutku. Vedení FK Viagem Ústí nad Labem se proto rozhodlo utkání odložit na příhodnější termín. 

Natáčení hymny FK Teplice pod taktovkou kytaristy Kabátů Oty Váni
Kabáti točí s fanoušky a legendami Teplic klubovou hymnu. Známe její slova!

Výkop byl na umělé trávě ústeckého Městského stadionu naplánovaný na jedenáctou hodinu dopolední, kdy panoval třeskutý mráz; teploměr ukazoval šest stupňů pod nulou. V dresu Ústí nad Labem se představili například Džuban, Martykán, Dragoun, Veleba nebo Heřman, za slavnou Spartu nastoupili známí hráči jako Lokvenc, Baranek, Kincl, Jarošík, Novotný, Budka či Voříšek.

Spartak Plzeň 1958. V horní řadě je první zleva Táflík, pátý zleva Vinš a druhý zprava Štogr. V dolní řadě je čtvrtý zleva Šuchman. Na snímku chybí Uher.
Orgie, znásilnění a vězení? Zasáhl i prezident. Příběh hokejistů Plzně má výročí

Po prvním poločase vedla Sparta 3:2. Domácí ve druhé půli srovnali na 4:4, jenže v závěru dvakrát inkasovali a očekávaný penaltový rozstřel se nekonal. 

Vedení třetiligového Ústí chce duel staré gardy pod záštitou primátora pořádat každý rok. Pokaždé by měl dorazit jiný soupeř. Akce měla charitativní podtext, vybrané vstupné bylo věnováno Dětskému domovu Střekov.