Řeč je o fotbalistech Trmic, kteří jako nováček 1.B třídy obsadili v uplynulé sezoně pěknou čtvrtou pozici. „Neměli jsme žádné velké ambice, chtěli jsme se hlavně udržet. Čtvrté místo je skvělé," pochvaloval si asistent trenéra Vladimír Pokorný.

V sezoně jste nasbírali 44 bodů a inkasovali jste nejméně branek ze všech týmů. Byla právě obranná fáze základním stavebním kamenem úspěchu?
Určitě. Přestože v některých kolech a zápasech soutěže padalo hodně branek, my jsme od nikoho žádný příděl nedostali. Na obranné fázi jsme stavěli a spoléhali na přechod do rychlých brejků. Na druhou stranu jsme ale i málo branek dávali.

Čím si to vysvětlujete?
Šancí jsme měli v každém utkání dostatek, ale naši hráči jsou v jejich zahazování opravdu mistři (smích). V koncovce to někteří totálně nezvládali, na tom budeme muset ještě zapracovat.

Které zápasy se vám v uplynulé sezoně povedly?
Jeden z nejlepších byl na začátku sezony v Mikulášovicích. Odjeli jsme tam v jedenácti lidech, nastoupil i sekretář Martin Rutar a přesto jsme vyhráli 3:1. Povedlo se nám i první kolo v Chuderově (5:2) a jeden z nejlepších výkonů jsme podali s Přestanovem (3:1). Velký obrat jsme předvedli doma s Horním Podlužím, kdy jsme v poločase prohrávali 0:2, ale po přestávce jsme čtyřmi góly otočili.

Na které zápasy naopak budete chtít zapomenout?
Nepovedl se nám ani jeden zápas s Petrovicemi, ale nejhorší byl pro nás asi podzimní duel s Hostovicemi, vedli jsme už 2:0 a mohli přidat třetí gól. Nakonec jsme ale prohráli 3:4.

Kdo během sezony patřil k nejvýraznějším oporám mužstva?
Určitě kapitán Pavel Šalda, který odehrál výbornou sezonu. Dále brankář Vlasta Ajm a střelec Dalibor Greé, který nasázel přes dvacet gólů.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezonu a jak bude probíhat?
Začínáme v úterý 21. července, v domácích podmínkách. Trénovat budeme dvakrát týdně a čekají nás i čtyři přátelské zápasy s Hostovicemi, Libouchcem, Chabařovicemi a Mojžířem.

Dojde na nějaké změny v kádru?
Máme vytipované tři hráče, vše je otázkou jednání. Dva z nich jsou ofenzivní a jeden do obrany. Co se týče odchodů, žádné neočekáváme.

A jaké budou cíle Trmic v následující sezoně?
Nemůžeme chtít zázraky, často ani nevíme, kolik se nás sejde na zápas. Chceme hrát klidný střed tabulky.