„Pro nás je lepší začínat s nováčkem než dostat ostřílené družstvo, které spadlo z divize," prohlásil kouč Střekova Petr Čítek, jehož tým se vrací po čtyřleté odmlce.

Duel nováčků

Ústecká dvojička Střekov – Neštěmice sehraje svá první utkání na domácí půdě. Na vzájemný duel si fanoušci budou muset počkat až do 12. kola, které je na programu 25. října 2015. První na řadu přijdou navrátilci z Osady, které zítra od 17 hodin čeká taktéž nováček, tým Duchcova.

„Netěšíme se na to, je půlka prázdnin, místo trávení volného času na koupališti musí hráči sehrát mistrovské utkání. Je to čistě amatérská soutěž, ve které by se mohlo začínat později. Někdo už by se nad tím měl zamyslet," přidal svůj názor na brzký start Petr Čítek.

A co na jeho svěřence v sobotu s Duchcovem čeká? „Los byl příjemný, hrajeme dvakrát za sebou doma, pokusíme se udělat šest bodů, v Duchcově je hodně hráčů z jiných týmů v okolí, ale mají konsolidované družstvo, vstup pro nás bude důležitý," řekl kouč.

Na Bílinu se těší

To ostřílené Neštěmice měly výsledkově fantastickou přípravu a i v posledním duelu s Přestanovem pálily jako u Verdunu, soupeři z 1.B třídy daly jedenáct branek.

„Druhý poločas už byl v naší režii. Hráči si zkusili různé varianty zakončení, splnilo to svůj účel," nechal se slyšet trenér Neštěmic Martin Beran. Jeho tým čeká letošní premiéra až v neděli od 15.00 hodin, kdy se utkají s Bílinou.

„Těšíme se na ně, řekl bych, že nejsme favorité, soupeře jsem viděl a může to být černý kůň soutěže. Obecně k nám nebyl los příliš přívětivý, máme Bílinu, silné Hrobce a exdivizní Chomutov," vypočítával Beran.

Do týmu se z Krupky vrátili Holly a Krok, který by měl obstarávat branky. „Spoléháme se na naši ofenzívu, určitě nějaký ten gól vždycky dáme, směrem dopředu jsme silní. Fanoušky chceme přilákat na atraktivní fotbal a mladé hráče v sestavě," uzavřel kouč.

1. kolo krajského přeboru Sobota 8. 8. 2015 (úřední začátek 17.00): Horní Jiřetín – Modrá, Proboštov – Postoloprty, Žatec – Krupka, Modlany – Loko Chomutov (14.00), Štětí – Hrobce (10.15), , Střekov – Duchcov, Blšany – Srbice (10.30).
Neděle 9. srpna od 15.00 Neštěmice - Bílina