Tým trenéra Petra Čítka tak posílil třetí příčku a na druhé Neštěmice ztrácí čtyři kola před koncem soutěže pouhých pět bodů! První poločas přitom hráčům z Osady nevyšel dle představ. Sice se ujali dvoubrankového vedení, ale soupeř krátce před přestávkou snížil a oživil naděje na zisk bodů, které v boji o záchranu potřebuje jako sůl.

„Hráli jsme sice aktivně, ale bez efektu. Málo jsme se tlačili do šestnáctky a spálili jsme řadu tutových šancí. Když jsme zvýšili na 2:0, místo toho, abychom si to pohlídali, nechali jsme v závěru poločasu jít soupeře do brejku a inkasovali jsme," vypráví trenér Střekova.

Ve druhé poločase už se ale hrálo jen na jednu bránu a k vidění byl střelecký galakoncert domácích. „Na soupeře jsme doslova vlétli, přehrávali jsme je ve všech směrech a tlačili jsme se do šancí. Odměnou nám pak byly krásné branky," liboval si Čítek.

Brankostroj domácích se nakonec zastavil až na čísle sedm. „Mohlo to skončit i vyšším rozdílem, soupeře jsme téměř nepustili za půlku a jednoznačně ho přehráli. Nastřelili jsme ještě dvě břevna a v 89. minutě jsme měli výhodu pokutového kopu, na který jsme poslali brankáře Dvořáka. Ten ale přestřelil," smál se kouč Střekova.

Jeho tým je tak dál třetí v tabulce 1.A třídy a na druhé Neštěmice, které zaváhaly v Milešově, ztrácí pět bodů. Teoreticky tak ještě může promluvit do bojů postup. „Příště jedeme do Pokratic, kde budeme chtít navázat na povedený výkon s Březinami a zvítězit. Je však jasné, že to nebude lehké utkání, Pokratice totiž hrají doma velmi dobře," uvědomuje si Čítek.

Střekov – Březiny 7:1 (2:1)

Branky: Bednář 2, Tipta 2, Vošahlík, Stárek, Chrudimský – Wenzel. Rozhodčí: Zavadil. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

Střekov: Dvořák – Franc, Rohlík, Tichý, Šindelář (65. Kabátník) – Hurt (74. Kremr), Ren (58. Bednář), Stárek, Vošahlík – Tipta, Chrudimský.