„Během utkání veselo nebylo, podali jsme absolutně nejhorší výkon na podzim," svěřil se po třináctém vyhraném zápase trenér Střekova Petr Čítek.

Střekovská tryzna začala od prvních minut a měla své pokračování až do posledního hvizdu, až pak mohl z hráčů spadnout pocit odpovědnosti. „Byli jsme svázaní situací, psychicky jsme to nezvládli. Soupeř se přijel pouze bránit. I přes nepřesvědčivou hru jsme si vypracovali tři šance, které jsme ale nedali. Tím se naše nervozita ještě umocnila," vyprávěl Petr Čítek.

Bezbrankový poločas dával šance na úspěch oběma stranám, k senzaci měli blízko po brance Horáka hosté ze Šluknova. „Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Po špatné malé domů jsme prohrávali. Pomohlo nám nedorozumění brankáře a obránce hostí," řekl Čítek. Vlastní gól napumpoval energii do řad Střekova, ale stále to byla více křeč než ukázka fotbalového umu, který domácí předváděli po celou podzimní část soutěže.

„V 70. minutě přišel klíčový okamžik, po faulu na Řezníčka v pokutovém území proměnil penaltu Stárek. Po třetím gólu už to bylo jasné," ulevil si Čítek. Pro střekovské to byl konec dobrý, všechno dobré. Jejich třináct výher vyhlíží impozantně. „Po zápase jsem byl těžce zklamaný, ale dopadlo to dobře. Spíš než práce pro trenéra to bylo na psychologa, i zkušeným hráčům, kteří už mají něco odkopáno, odskakoval míč od nohy. Měli jsme v hlavách, že jsme celý podzim neprohráli," hledal příčiny trápení Čítek.

Střekov – Šluknov 3:1 (0:0)

Branky: vlastní, Stárek z PK, Novotný – Horák. Rozhodčí: Karasinski. ŽK: 2:6. Diváci: 150.

Střekov: Dvořák – Franc, Tichý, Rohlík, Baláž – Stárek, Novotný, Hajas (60. Bednář), Vošahlík (89. Tenopír) – Řezníček, Lejček (88. Elmerich).