S větší vervou vstoupili do utkání o šest bodů domácí borci. „Byli jsme aktivnější, Novák už měl gól na hlavě, ale v poslední chvíli zasáhl brankář," popsal první příležitost Neštěmic kouč Martin Beran. Do další akce se propracoval talent Patrik Lácha, který se objevil sám před brankářem, ale jeho chvíle měla přijít až později. Do třetice se sápal po vstřelení vedoucího gólu kanonýr Lukáš Krok, který po rozehrání rohu nakrátko orazítkoval tyč.

„Byla škoda, že jsme se neprosadili, hosté v prvním poločase nic neměli. Obrana dirigovaná Novákem pracovala s přehledem," chválil hru směrem dozadu Beran. Po přestávce se více do hry dostali i fotbalisté hostující Kadaně. „Měli optickou převahu a těžili ze zahrávání standardních situací. Věděli jsme, že má soupeř vysoké hráče a připravili jsme se na to. Zahustili jsme prostor před bránou," nastínil taktický záměr šéf střídačky Beran.

Rozhodující akce proběhla v 53. minutě. Z brejkové situace se míč postupně od Jandy, Borovce a Kroka dostal až k hrdinovi zápasu Patrikovi Láchovi. „Ten krásnou střelou k tyči skóroval. Ještě jednu velkou šanci měl deset minut před koncem Krok, který se dostal k míči v blízkosti brankáře Kadaně, ale mířil pouze do něj," litoval zahozené tutovky kouč Českého lva.

Neproměněná šance domácí mrzet nemusela, obrana pracovala až do posledního hvizdu spolehlivě. „Musím kluky pochválit, hráli srdíčkem a bojovností to dotáhli až do konce. Brankář všechny nákopy pochytal, ale Kadaň žádnou vyloženou příležitost neměla. Teď už můžeme koukat do středu tabulky. Příští kolo jedeme do Bíliny," uzavřel povídání kouč.

Neštěmice – Kadaň 1:0 (0:0). Branka: Lácha. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:3. Diváci: 120.

Neštěmice: Le – Netymach, Novák, Paseka, Kolář – Svoboda, Křivan (86. Ren), Martínek (35. Borovec) – Krok, Lácha.