Nutno podotknout, že to hráči Chlumce neměli vůbec jednoduché, kvůli rekonstrukci vlastního hřiště totiž opět celou sezonu strávili v azylu v Srbicích.

„Po podzimu jsme byli sedmí, chtěli jsme skončit v horní polovině tabulky, ale s ohledem na to, že jsme půl roku neměli ani tréninkové hřiště a celý ročník hráli vlastně venku, je dobré, že jsme se zachránili," má jasno kormidelník Chlumce Petr Škvor.

Prakticky během celé sezony jste se nevyhnuli kolísání výkonů. Čím si to vysvětlujete?
Je pravda, že jsme skoro v každém zápase střídali lepší okamžiky s horšími. Přikládám to tomu, že se jelo v podstatě bez tréninků.

Kdo během sezony patřil k oporám vašeho týmu?
Nebudu jmenovat jednotlivce, fotbal je týmový sport. Starší hráči jsou oporami, ale i dorostenci, které jsme si vyzkoušeli v soutěžních zápasech, nám ukázali, že máme kam sáhnout.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejhorší a proč?
Propadli jsme v Oldřichově, druhý poločas jsme tam vůbec nezvládli a ke konci zápasu už jsem tlačil hodinky, ať je konec, ať nedostaneme nějaký příděl. Nakonec jsme ale odjeli s bůrem.

Který zápas byl naopak z vaší strany nejpovedenější?
Nejlépe jsme výsledkově zvládli zápas s Horním Podlužím. Tím, že soupeř nepřijel úplně kompletní, nám nakonec usnadnil cestu k výhře 6:0.

Celou sezonu jste opět strávili v v Srbicích. Budete už od nového ročníku hrát na svém hřišti? V jakém stavu je rekonstrukce?
Už od dubna využíváme tréninkové hřiště a od začátku nové sezony bude nachystané i hlavní hřiště, které vypadá úžasně. Hned v prvním kole na něm přivítáme Trmice, tak doufám, že přijde spousta diváků, kteří nám celý rok chyběli a my podáme kvalitní výkon a užijeme si ten návrat domů.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezonu a jak bude probíhat?
Příprava proběhne celá v domácích podmínkách, začali jsme v pondělí 20. července. Tréninky máme naplánované třikrát týdně. Osmého srpna nás čeká Memoriál Jaroslava Vavery v Sebuzíně, kde sehrajeme dvě utkání a další víkend se utkáme s Juniorem Děčín. Pak už naostro o body přivítáme Trmice.

Dojde na nějaké hráčské změny ve vašem kádru?
Aktivní činnost ze zdravotních důvodů ukončil Zdeněk Peteřík a Lukáš Schmied jde do přípravy na Střekově. O návratu do Chlumce jednáme s Martinem Česlákem, o kterém si myslím, že může přinést kvalitu a klid do rozehrávky. I nadále chceme zkoušet naše dorostence. Jinak tým zůstává pohromadě.

Jaké ambice bude mít Chlumec v nové sezoně?
V soutěži je pět úplně nových týmů, nemám tušení, co od nich očekávat. Určitě bychom se rádi pohybovali v horní polovině tabulky, protože když jsou výsledky, je u kluků vetší chuť do tréninků. Těch jsme si za poslední rok příliš neužili, každý kvalitní se nám bude hodit.