Jedno mají oba soupeři společné. Jak FK Ústí, tak rezerva Olomouce, dokázaly v úvodním kole vstřelit po jedné brance. Lépe to dopadlo pro Severočechy, kteří získali bod s ambiciózním Táborskem, Hanáci schytali v Třinci debakl 1:5.

Můžou doplnit sestavu

Teď se oba týmy utkají ve druhém kole proti sobě, zápas startuje v Olomouci v neděli v 10:15. Ve znamení premiér se bude pokračovat i nadále, Severočeši v letošní sezoně poprvé zavítají na půdu svého soupeře.

„Jejich áčko hraje své utkání o den dříve, tím pádem budou moct využít hráče a doplnit tím bé tým. Uvidíme, jestli toho využijí," přemítal Petr Němec. V tu chvíli by se sestava Olomouce B z prvního kola lišila na několika postech a na ústecké by čekal trošku jiný soupeř.

„Ve druhé lize nás nikde nečeká nic jednoduchého, výjimkou nebude ani zápas v Olomouci," pronesl k síle svého nejbližšího soupeře kouč Army.

Právě nečitelnost a nevyzpytatelnost mohou být největší zbraní a zároveň slabinou Hanáků. V přípravě na sezonu dokázali skolit obra Lazio Řím, ale hned na to schytali výprask v Třinci 1:5.

Bod by byl dobrý

„Doufám, že to kluci odbojují stejně, jako tomu bylo v domácím utkání, pro nás je každý bod ze hřiště soupeře dobrý. Začátek soutěže je vždy složitý, nedá se moc čerpat ze zápasů předtím," uvažoval trenér Army Ústí.

Jasná je jedna věc, střídání Martykána v 56. minutě bude mít pro modrobílé následky i do dalšího kola. Opora týmu musela nedobrovolně hřiště opustit s viditelnými následky. „Není to žádné tajemství, Honza Martykán nebude na utkání v Olomouci k dispozici, šanci dostane na jeho postu někdo jiný," nezastíral Němec.

V utkání s Táborském nahradil ústeckého matadora a špílmachra Jiří Miskovič, který odehrál zbývajících 34 minut. „O sestavě, ve které nastoupíme v Olomouci, mám už jasno, ale ještě je dost času, je možné, že se to do výkopu utkání změní," uzavřel šéf lavičky FK Ústí Petr Němec.

Sestavy z minulého kolaOlomouc B: Blaha – Texl, O. Ševčík, Štěrba (46. Hýbl), Jemelka – Hladík, P. Ševčík, Habusta (77. Buchvaldek), Kalvach, Falta – Rolinc (65. Yunis).
FK Ústí nad Labem: Zacharda – Zeman, Zukič, Rašo, Šnirc – Eliáš, Martykán (56. Miskovič), Peterka, Králík (74. Leibl), Novotný – Hošek (46. Smola).