Skvělou fazónu potvrdily Chabařovice, které sice na hřišti odevzdaného Heřmanova, jenž už je smířen se sestupem, prohrávaly 1:0, i díky dvěma brankám Culka však dokázaly duel otočit a zvítězit jasně 4:1.

Daří se i Trmicím, které potvrdily svou formu kanonádou proti Chlumci. Skóre se měnilo už v první minutě, ještě do poločasu inkasovali hosté tři další góly.

„Zápas byl od úvodu jednoznačný. Měli jsme několik šancí, jakmile jsme je začali proměňovat, hosté rezignovali. Hodně je zlomil druhý gól,“ hodnotil trenér Trmic Pavel Čapoun. Hattrickem se blýskli oba útočníci, Cibrík i Vávra. „Oba se dobře doplňují, podílí se na spoustě našich branek,“ dodal Čapoun. Ten by chtěl za 14 dní doma s Březinami oslavit záchranu v soutěži.

DALŠÍ KROK CHUDEROVA

Naopak po postupu výš sahá Chuderov. Ten stáhl ve šlágru kola ve Šluknově dvoubrankovou ztrátu a nakonec získal jeden bod za porážku na penalty. „Bereme to jako úspěch, letos chceme konečně postoupit,“ řekl kapitán Chuderova Slavomír Vosyka. Domácí byli první poločas lepší, zápas ale zlomilo vyloučení domácího Knížka.

„Po červené kartě domácích jsme srovnali na 3:3, v závěru jsme dokonce mohli rozhodnout,“ potvrdil Vosyka. I tak si ale Chuderovští udrželi pětibodový náskok, tři kola před koncem tak mají postup na dosah.

Slaví i Hostovice, které výhrou na půdě třetího Děčína oživily šance na umístění v nejlepší pětce. „To je jednoznačný cíl,“ zdůraznil vedoucí týmu Roman Löffler. Hostovicím stačila na úspěch jediná branka, kterou vstřelil dvacet minut před koncem Štolba.

„Do Děčína jsme jeli po domácí kanonádě s Podlužím, nechtěli jsme ale nic podcenit. Důležité bylo, že jsme se vyvarovali individuálních chyb,“ vypíchl klíč k úspěchu. Ačkoliv byl první poločas vyrovnaný, po změně stran už úřadovali hosté, což potvrdili také vítěznou brankou.

„Musím hráče pochválit především za výborně odbráněné a odbojované utkání. Tak bych si představoval každý zápas! Snad to zopakujeme i v příštím kole v derby s Trmicemi, které se výrazně zvedly. Bude to dobrý zápas a moc se na něj těšíme,“ uzavřel.

Další výhru slaví také Svádov, který sice prohrával s Jiříkovem 0:1, díky slepeným trefám Perka a Vošahlíka ale vývoj otočil. Hosté sice ještě dokázali srovnat, po změně stran ale Zoubele s Janoušem rozhodli o třech bodech pro ústecký celek.

Naopak nedaří se Přestanovu, který se musel obejít bez svého elitního střelce Dominika Dvořáka. Nakonec nedokázal vstřelit ani gól a s Dobkovicemi doma schytal potupný debakl 0:7. Zápas se zlomil v 53. minutě, kdy inkasoval červenou kartu domácí Krušina, Dobkovice pak nabízenou převahu jednoho muže v poli zužitkovaly pěti góly.

1. B třídaTrmice - Chlumec 9:1 (4:0). Branky: 1., 52. a 58. Vávra D., 22., 37. a 61. Cibrík, 30. Duna, 50. Nekola, 87. Benáček-  64. Virt. Rozhodčí: Kloub. ŽK: 1:1. Diváci: 40.
Přestanov - Dobkovice 0:7 (0:2). Branky: 41. a 65. Popescu, 35. Štol, 53. Kutzler, 57. Tomášek, 59. Popčák, 80. Šmacl. Rozhodčí: Provazník. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (53. Krušina). Diváci: 50
Svádov - Jiříkov 4:2 (2:2). Branky: 19. Perk (pen.), 22. Vošahlík, 50. Zoubele J., 81. Janouš - 14. Šolc D., 41. Šolc M. (pen.). Rozhodčí: Jirsák. ŽK: 2:4. Diváci: 40.
Union Děčín - Hostovice 0:1 (0:0). Branka: 72. Štolba. Rozhodčí: Rouček. ŽK:1:3. Diváci: 50
Šluknov - Chuderov 4:3 PK (2:1, 3:3, -4:3pen). Branky: 3. Hajduk, 5. Mikula, 48. Čurgali - 45. Zvonek, 62. Řezníček T., 67. Gabriel. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (54. Knížek). Diváci: 180.
Heřmanov - Chabařovice 1:4 (1:2). Branky: 8. Kramer - 33. a 75. Culek, 37. Čisár, 47. Štrejl. Rozhodčí: Holec. ŽK: 2:2. Diváci: 40.