„Jsem moc rád, že turnaj proběhl v duchu fair play a těší mě, že domácí družstvo konečně vystoupalo na nejvyšší stupínek," pochvaloval si po turnaji jeho hlavní pořadatel Rudolf Douša.

Už bitvy v základních skupinách naznačily o síle jednotlivých týmů. Favorizované celky Jamajky, Tornáda A a Old Boys zvládaly své duely bez větších potíží a brzy si zajistily postup. Naopak, loni bronzový Kronen Labe tentokrát vsadil na mladší generaci a ve skupině neuhrál ani bod, stejně jako Lokomotif, jenž loni obsadil pátou příčku.

Příjemným překvapením turnaje byli chuderovští Koblíšci, kteří ovládli základní skupinu B bez jediné ztráty a zařadili se po boku favoritů na zisk cenné trofeje.

Semifinálové bitvy ale dopadly přesně naopak, než se očekávalo. V prvním duelu nejprve áčko Tornáda nestačilo na své starší kolegy a vzápětí Koblíšci poznali sílu chytře hrající Jamajky.

Ve finále se tak utkaly stejné celky jako v předchozím roce, tentokrát však souboj nedospěl až k infarktovému penaltovému rozuzlení, neboť hráči Old Boys dokázali skórovat a vybojovali prvenství.

Nejlepším střelcem turnaje byl stejně jako před rokem vyhlášen Michal Kodat z Jamajky, nejlepším brankářem se stal Petr Douša z Old Boys.

„Doufám, že se zde všichni ve zdraví sejdeme i v příštím roce," uzavřel pořadatel Rudolf Douša z Tornáda.

Pořadí skupiny A: 1. Tornádo A 7 bodů, 2. Jamajka 6, 3. Akord 4, 4. Kronen Labe 0.

Pořadí skupiny B: 1. Koblíšci 9 bodů, 2. Tornádo Old Boys 6, 3. Tornádo B 3, 4. FC Lokomotif 0.

Semifinále: Tornádo A – Tornádo Old Boys 0:4, Jamajka – Koblíšci 3:1. O 3. místo: Koblíšci – Tornádo A 2:4. Finále: Jamajka – Tornádo Old Boys 0:1.

Individuální ocenění: Nejlepší střelec: Michal Kodat (Jamajka). Nejlepší brankář: Petr Douša (Tornádo Old Boys).